Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 03.12.2015 18:51
EA zaskoczone krytyką Star Wars Battlefront
1854V

EA zaskoczone krytyką Star Wars Battlefront

Peter Moore z Electronic Arts jest zaskoczony krytyką, jaką poczynił Tony Bartel, CEO GameStop, który zauważył, że Star Wars Battlefront (PS4) sprzedaje się zdecydowanie poniżej jakichkolwiek oczekiwań.

W rozmowie z serwisem Eurogamer, Bartel wyjaśnił, że z rozmów z inwestorami wynika, iż Star Wars Battlefront (PS4), podobnie jak Halo 5: Guardians i Assassin’s Creed: Syndicate sprzedaje się poniżej oczekiwań.

Nie możemy tutaj mówić o konkretnych liczbach, ale mieliśmy duże nadzieje, które całkowicie legły w gruzach. Nawet nasze obniżone oczekiwania nie zostały spełnione.

Moore na zarzut Bartela odpowiedział jedynie, że jego doniesienia są „interesujące”, a zarazem „lekkim zaskoczeniem”. Dodał jednak, że Electronic Arts dalej uważa, że założone 13 milionów sprzedanych kopii do marca 2016 jest jak najbardziej realne i oczekiwane.

Z naszej perspektywy wynika, że 13 milionów sprzedanych egzemplarzy w ramach roku fiskalnego jest dalej jak najbardziej oczekiwane i spodziewane. Tytuł na chwilę obecną nie ma jakichś widocznych wad. Przypominamy także, że już za dwa tygodnie wychodzi nowy film z uniwersum z Gwiezdnych wojen. Z danych naszych analityków wynika, że możemy być spokojni o sprzedaż. Podobnie zresztą myśli Wall Street.

GameStop to jeden z największych sprzedawców gier wideo w Stanach Zjednoczonych, posiadający ponad sześć tysięcy sklepów rozmieszczonych po całym kraju.

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2015/12/03/ea-surprised-by-gamestop-claim-that-star-wars-battlefront-underperformed?%20hub%20page%20%28front%20page%29&utm_content=17

Tagi: Electronic Arts playstation 4 star wars battlefront