Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 27.11.2015 10:47
Twórcy Zaginięcia Ethana Cartera pracują nad nową grą
330V

Twórcy Zaginięcia Ethana Cartera pracują nad nową grą

Polska ekipa z Warszawy - The Astronauts - z Adrianem Chmielarzem na czele powołała niedawno do życia grę Zaginięcie Ethana Cartera (PS4). Deweloper pracuje już nad nowym projektem. Ma to być reprezentant innego gatunku niż poprzedni tytuł.

Wczoraj w polskim serwisie Skillshot The Astronauts zamieściło ofertę pracy na stanowisko programisty specjalizującego się między innymi w sztucznej inteligencji. Co zatem Polacy planują stworzyć? Adrian Chmielarz pisze:

Robimy nową grę, open world action-adventure. Będzie moc, choć oczywiście nie rzucamy się z motyką na słońce. W każdym razie, jak widać z opisu, tym razem robimy bardziej grę niż eksplorera jak Ethan. Choć nadal będzie w niej nastrój i historia, która ma ciężar, to bez ludzi i stworzeń, które to towarzystwo często chce nas zabić, się nie obejdzie. Poszukujemy tedy programisty AI. Fajnie by było, gdyby potrafił coś jeszcze i mógł pomóc przy innych rzeczach jeśli trzeba -- ale nie jest to warunek konieczny. Warunek konieczny to ogarnąć rozsądne AI na podstawie tego, co oferuje Unreal Engine 4 oraz własnego kodu.

Niestety ogłoszenie nie precyzuje na jakie platformy trafi nowa gra polskiej ekipy. Biorąc jednak pod uwagę fakt wykorzystania Unreal Engine 4 można zakładać, że tytuł trafi między innymi na PS4.

Źródło: http://www.skillshot.pl/jobs/2570-programista-ai-generalist-at-the-astronauts

Tagi: adrian chmielarz The Astronauts