Daniel Stroński Daniel Stroński 26.11.2015 21:41
Czuliście się obserwowani od samego początku w grze Fallout 4? Tak właśnie było! [SPOILERY]
1445V

Czuliście się obserwowani od samego początku w grze Fallout 4? Tak właśnie było! [SPOILERY]

Być może wyjście z Krypty 111 do zniszczonego wojną atomową świata wydawało Wam się spokojnym początkiem w samotności. Być może nawet olaliście psa i robota, którzy mogą nam towarzyszyć już w pierwszej godzinie zabawy. Ale nigdy nie byliście sami!

Poniży tekst i zrzuty zawierają spoilery dotyczące jednego ze stronnictw w grze Fallout 4 (PS4).

Jeśli nic Wam nie mówi nazwa "Trasa" (ang. "Railroad"), to lepiej nie niszczcie sobie zabawy i zakończcie lekturę.

Fallout 4 (PS4) przedstawia wielki, otwarty Boston, błądząc po którym możemy trafić na tajną grupę pomagającą syntkom - Trasę. Pierwsze spotkanie z ich liderką, Desdemoną, nie zaczyna się dobrze. Członkowie Trasy nie ufają naszemu bohaterowi, lecz nagle przychodzi Deacon (który później może zostać naszym towarzyszem) i ręczy za nas.

Jakim cudem jest w stanie nam zaufać, jeśli widzimy go pierwszy raz? Otóż odpowiedź jest prosta - kiedy mówi, że nas obserwował, naprawdę to robił!

Deacon to mistrz kamuflażu i co jakiś czas przezornie przechodzi operację twarzy, by na pewno nikt go nie rozpoznał. Okazuje się, że w istocie widzieliśmy go przed trafieniem do siedziby Trasy - po prostu nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy na co zwrócić uwagę.

Nieopodal wyjścia z Krypty 111 znaleźć można jego stanowisko, skąd obserwował nasz powrót na powierzchnię:

Narysowany białą kredą znak to symbol miejsca, gdzie znajduje się sojusznik Trasy, także to mógł być Deacon. Ale wtedy ciężko było go zauważyć. Bliższe spotkanie z postacią zaliczyliśmy przy wejściu do Diamond City:

Jest też w miejscu, do którego udajemy się, by przywrócić wspomnienia Kelloga:

...a nawet jako pozornie niczym niewyróżniający się pracownik:

Dla porównania - Deacon w siedzibie Trasy:

Widzieliście go gdzieś jeszcze?

Swoją drogą, warto na swojego kompana wybrać właśnie Deacona - nie ma nic przeciwko kradzieży, lubi otwieranie zamków i hakowanie terminali, a za osiągnięcie maksymalnej przyjaźni, da Wam perka zwiększającego obrażenia z ukrycia o 20% i wydłuży czas działania Stealth Boyów.

Źródło: VG247, https://www.reddit.com/r/fo4/comments/3u2rnn/interesting_easter_egg_deacon_can_actually_be/

Tagi: Bethesda Softworks Fallout 4 galeria playstation 4