Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 25.11.2015 21:44
Biedny Pete Hines znowu pod obstrzałem. Tym razem poszło o absurdy fabularne w Fallout 4
952V

Biedny Pete Hines znowu pod obstrzałem. Tym razem poszło o absurdy fabularne w Fallout 4

Nigdy nie wątpcie, że bycie osobą odpowiedzialną za marketing i kontakty ze społecznością jest ciężkim zadaniem. Pete Hines przekonuje się o tym każdego dnia. Tym razem burzę wywołała jego odpowiedź na temat braku spójności fabularnej w Fallout 4 (PS4).

Pamiętacie, jak w ostatnim filmie Indiana Jones przeżył potężny wybuch zamknięty w lodówce? W Fallout 4 (PS4) znajdziemy nawiązanie, w którym ghul przeżył ponad 200 lat zamknięty w jednym z takich urządzeń. Znający uniwersum fani wiedzą, że nie jest to możliwe i zaczęli dopytywać się Hinesa o wyjaśnienie tego fenomenu. Jakby nie patrzeć, nie jest to jedyny przykład. Sam pancerz wspomagany był przecież zasilany działającymi 100 lat bateriami atomowymi, których nawet poszukuje się w Fallout Tactics. W wypadku Fallout 4 jest to częściowo sprzeczne z kanonem, aczkolwiek wiadomo - to tylko gra. Zawsze też można to jakoś wytłumaczyć.

Ciężko nie odnieść wrażenia, że odpowiedź Hinesa mogła zostać uznana za trochę opryskliwą, przez co zebrała się pod nią gromada poirytowanych fanów, twierdzących że Fallout 4 nie trzyma spójności fabularnej w ramach swojego własnego uniwersum. Z drugiej jednak strony, Hines wydaje się mieć trochę racji. Jak sam stwierdził, osoby piszące zadania dobrze się bawiły, starając się stworzyć mniej lub bardziej zabawne misje, które mogłyby zainteresować gracza. To mimo wszystko tylko gra. Oczywiście są fani, których wierność wobec kanonu  jest ponad wszystko, ale jak napisałem w recenzji, Fallout umarł. I może czas najwyższy to zaakceptować oraz w miarę możliwości dobrze się bawić przy tworach Bethesdy? To nie jest zła gra.

Źródło: Twitter

Tagi: Bethesda Softworks Fallout 4 PlayStation 4