Daniel Stroński Daniel Stroński 23.11.2015 17:42
Remote Play na laptopie? Powstała aplikacja pozwalająca grać na PS4 przez PC
4049V

Remote Play na laptopie? Powstała aplikacja pozwalająca grać na PS4 przez PC

Kto posiada PS4 i Vitę, ten wie, jak wygodna jest funkcja Remote Play. A gdyby tak przenieść tę opcję na ekran peceta i grać np. na laptopie podczas nudnego wykładu na konsoli znajdującej się w domu? Za parę dni taka opcja stanie się możliwa.

Przypominamy, że funkcja Remote Play pozwala streamować rozgrywkę z PlayStation 4 na PS Vitę, PlayStation TV i urządzenia mobilne Xperia. W przypadku konsolki wykorzystujemy jej przyciski, analogi i ekran dotykowy, zaś w pozostałych przypadkach niezbędny jest pad DualShock.

Programista Twisted zajmował się po godzinach dostosowaniem tej funkcji do komputerów klasy PC - i obwieścił dziś światu, że wszystko jest już gotowe. Aplikacja dostępna będzie od środy w cenie około £6.50/$10 (~37 zł), chociaż nie jest ona ostateczna. Będzie to wersja dla systemów operacyjnych Windows, a inne dojdą w przyszłości, jeśli okaże się, że jest na nie popyt.

Z ciekawostek: okno aplikacji będzie można bezproblemowo pomniejszać i powiększać, a całość śmigać nawet na starszym sprzęcie - każdy kupiony w przeciągu ostatnich pięciu lat laptop ma sobie dać radę.

 

Źródło: http://tmacdev.com/2015/remote-play-pc-release/

Tagi: pc PlayStation 4 remote play