Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 20.11.2015 19:42
Red Game Without a Great Name trafi do sprzedaży już w grudniu na PS Vita
688V

Red Game Without a Great Name trafi do sprzedaży już w grudniu na PS Vita

Już za kilka tygodni dostaniemy Red Game Without a Great Name (PS Vita). Co kryje się pod tym enigmatycznym tytułem? Klon wydanego ostatnio Badland z sympatycznym, mechanicznym ptaszkiem w roli głównej.

Wyobraźcie sobie grę prostą w założeniach, ale wymagającą już od pierwszego poziomu. Taką, w której wszystko może Was zabić. Nawet kamera i bohater gry są przeciwko grającemu, ponieważ poruszają się niezależnie od gracza i nie da się ich zatrzymać. Dodajmy do tego druty kolczaste, kolce, łopaty wiatraków, a otrzymamy Red Game Without a Great Name (PS Vita).

Bohaterem gry jest mechaniczny ptak, będący posłańcem w nieprzyjaznym, steampunkowym świecie. Jego zadaniem jest dostarczenie wiadomości pomiędzy klatkami. Po drodze musi omijać zabójcze przeszkody. W sumie do pokonania jest 60 poziomów.

To nie jest zwykła platformówka, w której ma się bezpośrednią, całkowitą kontrolę nad bohaterem. Ptak nieustannie porusza się, dążąc do celu. Jedynym, co może uchronić go przed zabójczymi przeszkodami, jest jego zdolność teleportacji. Oraz rzecz jasna palce gracza, ponieważ właśnie jego zadaniem jest wskazanie, w którym miejscu ptak powinien się zmaterializować. W pokonaniu gry pomogą czasowe power-upy jak chwilowa nieśmiertelność czy możliwość przebicia się przez ściany.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: iFun4all playstation vita Red Game Without a Great Name