Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 20.11.2015 09:42
Sony potwierdza emulację gier z PS2 na PS4
2706V

Sony potwierdza emulację gier z PS2 na PS4

Wczoraj pisaliśmy o analizie Digital Foundry, według której PlayStation 4 potrafi emulować niektóre gry z epoki PlayStation 2. Dzisiaj mamy oficjalne stanowisko Sony, które jest jednocześnie oficjalnym potwierdzeniem wcześniejszych domysłów.

W rozmowie dla portalu Wired przedstawiciel Sony oficjalnie potwierdził emulację gier z PS2.

Pracujemy nad narzędziem umożliwiającym emulację PlayStation 2 by móc wprowadzić gry z PS2 na obecną generację. Na tę chwilę nie mamy nic więcej do dodania.

Pytanie o emulację gier z płyty zostało bez odpowiedzi. Przypomnijmy, że we wrześniu PEGI sklasyfikowało parę tytułów z PS2 jako gry na PS4.

W obliczu wstecznej kompatybilności, jaką Microsoft właśnie wprowadził na X1 idealnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie przez Sony, bez dodatkowych opłat emulację posiadanych przez nas zarówno na płytach jak i zakupionych cyfrowo gier. Mniej optymistyczny scenariusz zakłada ponowne kupno tych samych tytułów lecz przystosowanych specjalnie pod nową funkcję PS4. Już za nico ponad dwa tygodnie odbędzie się PlayStation Experience. Miejmy nadzieję, że poznamy tam odpowiedzi na dręczące nas pytania.

Źródło: http://gematsu.com/2015/11/sony-confirms-ps2-emulation-coming-ps4

Tagi: emulacja PlayStation 2 PlayStation 4