Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 06.11.2015 20:04
Edge of Eternity w 1080p na PS4 i 720p na Xbox One
1007V

Edge of Eternity w 1080p na PS4 i 720p na Xbox One

Twórcy Edge of Eternity (PS4), jRPG-a, na który uzbierano pieniądze na Kickstarterze, potwierdzili specyfikację nadchodzącej gry. Coś jest jednak nie tak…

Serwis WCCF Tech w trakcie Paris Game Week przeprowadził wywiad z Jeremym Zeler-Maurym, CEO Midgar Studio na temat specyfikacji nadchodzącego Edge of Eternity (PS4). Wygląda na to, że działająca na silniku Unity produkcja ma spore problemy. Zapewne zwróciliście uwagę na 720p w wypadku Xbox One, prawda?

Edge of Eternity działa w 1080p na PlayStation 4, ale na Xbox One jedynie w 720p. Mamy duży problem z wersją na Xbox One. Na PS4 działa w miarę dobrze. Edge of Eternity trzyma względnie 30 klatek na sekundę na obydwu platformach.

Zeler-Maury obwinia o wszystko kartę graficzną w Xbox One, ale dość powiedzieć, że nawet zapewnienia w stylu „myślę, że na PS4 powinno być w porządku” nie brzmią zbyt optymistycznie. Unity ma swoich zwolenników, ale ma też wielu przeciwników, którzy uważają wręcz, że ten silnik nie nadaje się do gier, mając ogromne problemy z optymalizacją. Xbox One pokazał także, że 900p jest w stanie uciągnąć w większości grach, więc problemem może nie być sama konsola, co silnik Unity lub… może po prostu projekt jest zbyt ambitny? Pytanie brzmi, co to w kwestii Edge of Eternity zwiastuje dla PlayStation 4, ale o tym dowiemy się prawdopodobnie z recenzji lub materiałów wideo, gdy będziemy już bliżej premiery przewidzianej na 2016 rok.

Źródło: http://wccftech.com/edge-of-eternity-ceo-ps4-1080pxb1-720p-worried-about-xb1-version/

Tagi: Edge of Eternity Midgar Studio PlayStation 4