Daniel Stroński Daniel Stroński 28.09.2015 17:48
Pierwsze oceny LEGO Dimensions - wielce udany szturm na rynek gier figurkowych
829V

Pierwsze oceny LEGO Dimensions - wielce udany szturm na rynek gier figurkowych

Na fali popularności produkcji, do których musimy dokupować nowe figurki, by przenieść je do gry, skorzystała seria LEGO. Czy klocki z ogromem licencji mają szansę pokonać Skylandersy i Disney Infinity? Do Sieci trafił pierwsze oceny.

W LEGO Dimensions (PS4) do gry dołączany jest specjalny portal (trzeba go zbudować samemu), na którym stawiamy dokupowane figurki, pojazdy i gadżety, a te w grywalnej formie przenoszą się na ekran telewizora. Nie jest to nowy pomysł, ale deweloper, studio Traveller's Tales, już nie raz udowodniło, że potrafi robić świetne, łączące pokolenia gry co-opowe. Jak wyszło tym razem?

Pomimo dokupowanej zawartości, LEGO Dimensions jest hitem. Już dawno tak się nie śmiałem grając w grę wideo. [...] Niezależnie, czy ograniczycie się do zestawu startowego czy kupicie każdą dodatkową paczkę, gra dostarcza emocji i radochy, zarówno na ekranie telewizora, jak i poza konsolą na podłodze w salonie.

Z pierwszych kilku godzin, jakie spędziłem z moim 6-letnim synem z LEGO Dimensions, prawie połowę tego czasu przeznaczyliśmy na zabawę samymi klockami. Wspólnie zbudowaliśmy portal, Batmobil a potem zestaw ze Scooby'iego Doo. Następnie weszliśmy do świata Czarnoksiężnika z Oz, gdzie głowa Batmana zabawnie wystawała z Mystery Machine [pojazd ze Scooby'ego - przyp. red.]. W przypadku figurkowych gier trzeba zadać sobie pytanie - czy jest to fajna zabawka czy tylko solidna gra? W przypadku LEGO Dimensions odpowiedź jest prosta - to i to.

LEGO Dimensions dostarczyło najwięcej zabawy od czasu, gdy cały pomysł na gry LEGO był jeszcze świeży na konsoli PlayStation 2. To gra pełna świeżych pomysłów i nawiązań w trybie fabularnym ze świetnym humorem - coś, co nawet bardziej spodoba się dorosłym niż dzieciakom. Przejście twórców na rynek gier figurkowych jednym się spodoba, innych odrzuci, ale sam zestaw startowy jest wystarczająco dobry - i służy też jako ta pierwsza dawka od dilera na zachętę. Jesteście ostrzeżeni.

Europejska premiera gry już jutro, 29 września.

Źródło: wymienione serwisy

Tagi: LEGO Dimensions pierwsze oceny PLAYSTATION 3 playstation 4 Traveller's Tales Warner Bros. Interactive wideo