Paweł Musiolik Paweł Musiolik 31.08.2015 08:30
Brytyjska policja zamyka kolejnych uczestników ataku na serwery Sony
733V

Brytyjska policja zamyka kolejnych uczestników ataku na serwery Sony

Sprawiedliwości staje się zadość? Można tak powiedzieć. Brytyjska policja dobrała się do tyłków kilku osób, które postanowiły uprzykrzać życie graczy w trakcie świąt 2014 roku i późniejszych okresach. O czym mowa? O niesławnym ataku Lizard Squad na serwery Sony i Microsoftu.

Co prawda, brytyjska policja nie dorwała bezpośrednio członków Lizard Squad, ale zabrano się za osoby, które kupiły od nich narzędzie do dalszego atakowania serwerów. Całość działa się pod nazwą Operacja Vivarium, w której siły połączyło brytyjskie NCA i ROCU.

Efekty? Zatrzymano sześć osób:

  • 17-latka z Manchesteru
  • 18-latka z Huddersfield
  • 18-latka z Milton Keynes
  • 18-latka z Manchesteru
  • 16-latka z Northampton
  • 15-latka z Stockport

Wszystkich zatrzymano w ostatnich dniach sierpnia. Część z nich zostało przesłuchanych i wypuszczonych za kaucją, części odebrano sprzęt komputerowy i aresztowano, a część została zamknięta w areszcie.

Są to kolejne zatrzymania osób powiązanych z ubiegłorocznymi atakami na serwery Sony, Microsoftu, Blizzarda i innych firm.

Agencje sprawdzają także kolejne adresy, które powiązane były z narzędziem Lizard Stresser. Miejmy nadzieję, że sprawiedliwa i surowa kara ich dosięgnie.

Źródło: http://www.nationalcrimeagency.gov.uk/news/691-operation-vivarium-targets-users-of-lizard-squad-s-website-attack-tool

Tagi: atak ddos lizard squad psn