Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 27.08.2015 13:55
Według Square Enix dzisiejszy gracz woli dystrybucję cyfrową
638V

Według Square Enix dzisiejszy gracz woli dystrybucję cyfrową

Kiedy dystrybucja cyfrowa wkraczała na konsolach na salony większość widziała w tym łatwy i szybki dostęp do gier. Jednak głównym argumentem na jej korzyść miały być niższe ceny gier w dniu premiery. Lata minęły, a te się nie zmieniły. Mimo wszystko według Square Enix dzisiejszy gracz w pierwszej kolejności sięga po dobro cyfrowe.

Najnowsza część Hitmana wywołała wewnątrz Square Enix dyskusję na temat tego co jest lepsze - tradycyjna czy cyfrowa dystrybucja. Zachodni dyrektor generalny Square Enix - Phil Rogers - twierdzi, że obie metody są bardzo ważne dla marki Hitman oraz dla ogółu rynku.

Detaliczna dystrybucja jest bardzo ważną częścią dla całej marki Hitman. Sądzimy zatem, że w pewnym momencie ludzie będą chcieli kupić fizyczne wydanie kiedy całość będzie już ukończona. Sposób w jaki cyfrowa i tradycyjna dystrybucja będą działać w harmonii jest niezwykle ważny nie tylko dla serii Hitman, ale też dla całego biznesu.

Rogers oznajmił także, że gracze w tej generacji preferują cyfrowe wersje gier z uwagi na łatwiejszy dostęp i szybsze otrzymanie gry.

Gracz obecnej generacji w pierwszej kolejności sięga po cyfrową wersję gry. Jest to szybki i bezpieczny sposób, a grę dostają natychmiast po zakupie. Pudełkowe wersje gier stanowią dla nich dobre dopełnienie.

Hitman (PS4) w cyfrowej dystrybucji pojawi się 8 grudnia. Pudełkowa wersja ukaże się w 2016 roku.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/square-enix-digital-is-the-first-option-for-a-generation-of-gamers/0154994?

Tagi: