Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 21.08.2015 17:45
Kolejna dawka informacji wprost od producenta Attack on Titan
1273V

Kolejna dawka informacji wprost od producenta Attack on Titan

I tym razem całkiem konkretna. Z udostępnionych przez Koei Tecmo informacji dowiemy się czegoś więcej na temat fabuły oraz mechaniki Attack on Titan (PS4).

Zacznijmy od fabuły. Attack on Titan (PS4) pokryje fabularnie w całości wydarzenia z pierwszej serii anime. Do tego dojdzie też kilka scenariuszy skupiających się bezpośrednio na poszczególnych postaciach. Koei Tecmo potwierdziło także, że pod postacie głos podłożą oryginalni aktorzy głosowi znani z anime.

Od strony rozgrywki twórcy założyli, że to od gracza będzie zależało, jaką taktykę przyjmie. Będziemy mogli bardzo ostrożnie polować na tytany, kryjąc się po różnych miejscach, aby tylko wyskoczyć, zadać cios i z powrotem się schować. Osoby bardziej skore do otwartego działania również znajdą coś dla siebie, ale należy pamiętać, że przeciwnicy są na tyle niebezpieczni, iż bezpośrednie podejście nie zawsze będzie tym skutecznym.

W szczególności, że nasze poczynania będą miały wpływ na samo pole bitwy. W założeniu sytuacja ma być na nim dynamiczna i każde małe zwycięstwo przyczyni się do wygrania całej batalii.

Z informacji wynika, że oprzyrządowanie do manewru trójwymiarowego pozwoli nam swobodnie poruszać się po całym polu bitwy. Przykładowo będziemy mogli błyskawicznie dotrzeć do naszych towarzyszy, co jednak spowoduje natychmiastowe zwrócenie uwagi wszystkich tytanów w okolicy.

Aby je pokonać, musimy celować w kark. Najprościej jest wzbić się w powietrze i zaatakować od góry, lecz często będzie wymagało to od nas niszczenia poszczególnych części ciała takich jak ramiona i nogi. Twórcy obiecują, że dodanie mechaniki atakowania poszczególnych części ciała wprowadzi do gry elementy strategii.

Jedną z ciekawszych rzeczy jest środowisko, które w trakcie bitwy będzie ulegało uszkodzeniom. Trzeba jednak uważać, gdyż ulegające zniszczeniom mury oraz dachy skutecznie będą limitowały możliwe akcje do podjęcia.

Potwierdzono również, że gra pojawi się w Japonii, Ameryce Północnej i Europie pod koniec roku 2016.

Źródło: http://gematsu.com/2015/08/koei-tecmo-attack-titan-feature-outline-screenshots

Tagi: attack on titan Omega Force playstation 3 PlayStation 4 playstation vita