Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 18.08.2015 10:15
Następny film Resident Evil jest naprawdę ostatnim
946V

Następny film Resident Evil jest naprawdę ostatnim

Coraz więcej rzeczy wskazuje na to, że nadchodzący, już szósty film z serii Resident Evil zatytułowany na chwilę obecną jako The Final Chapter jest naprawdę ostatnim. Serwis IGN postanowił przeprowadzić wywiad z aktorką Ali Larter, która wcieli się w rolę Claire Redfield.

Zapytana, czy The Final Chapter naprawdę będzie ostatnim filmem z cyklu Resident Evił, odpowiedziała „Tak, będzie”. Redaktor zwrócił uwagę, że aktorka była z tego powodu dosyć przygnębiona. Postanowił zapytać dlaczego.

A ile filmów ma taką bazę fanów, że tworzy się aż sześć części? To nie jest coś zwyczajnego. To jeden wielki testament Paula i Milli Jovovich. Jestem im wdzięczna, że dali mi szansę być tego częścią. Cieszy mnie także, że sam film to nie jest typowa klisza w stylu „kobieta do uratowania i banda mięśniaków”. To znaczy... kobiety są dwie, ale chodzi mi o to, że nie ma między nimi przykładowo rywalizacji. To właśnie kobiecość napędza ten film.

Potem przyznała, że nie może niestety za wiele zdradzić na temat fabuły, ale dodała, że scenariusz jest świetny.

Naprawdę starają się podsumować serię najlepiej jak umieją. Jestem podekscytowana, że pozwolą mi powrócić i powtórzyć moją rolę jako Claire, przywołać cały związek z Alice, z korporacją Umbrella. Podoba mi się to. Myślę, że fani będą naprawdę zadowoleni.

The Final Chapter pojawi się w kinach w styczniu 2017 roku. Resident Evil: Retribution (2012) będące poprzednim filmem z całej serii, zarobiło 240 milionów dolarów.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/next-resident-evil-movie-is-really-the-last-one-ac/1100-6429826/

Tagi: film Resident Evil