Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 11.08.2015 17:02
Samochody w Mafii III są bronią. Hangar 13 chce, aby gracz czuł się, jak w filmie akcji
1596V

Samochody w Mafii III są bronią. Hangar 13 chce, aby gracz czuł się, jak w filmie akcji

Haden Blackman z Hangar 13 w jednym z wywiadów postanowił wypowiedzieć się na temat modelu jazdy w Mafia III (PS4). Wygląda na to, że studio chce stworzyć wrażenie, iż gra jest "hollywoodzkim filmem akcji", w którym samochody są traktowane jako "broń".

Serwis GameReactor przeprowadził wywiad z Blackmanem w trakcie Gamescom 2015. Wynika z niego, że wybuchające samochody w Mafia III (PS4) są dokładnie tym, co chcieli osiągnąć twórcy.

Mocno przyjrzeliśmy się modelowi jazdy. Wydaję mi się, że Mafia II była dość dobrze znana ze swojego opartego o prawdziwą fizykę modelu jazdy, co jest zresztą wspaniałe. Takie inne od innych gier na rynku, gdzie jazda samochodem jest częścią rozgrywki. My jednak wzięliśmy to i chcieliśmy jeszcze bardziej rozwinąć... oraz wysadzić gdzieś w trakcie drogi, aby upewnić się, że gra przypomina hollywoodzki film akcji.

Przykładowo dodaliśmy możliwość taranowania, strzelania w opony i dachowania samochodów. Traktujemy pojazdy jako broń, mamy na przykład coś, co nazwaliśmy "torpedą". Jest to sytuacja, w której gracz nakieruje samochód na grupkę osób, a następnie wyskoczy z niego gotowy do walki. Lincoln może robić takie rzeczy, to jest wyszkolony żołnierz. A samochody jeżdżą i wybuchają.

Cóż, możemy mieć tylko nadzieję, że takie podejście ostatecznie przysłuży grze. Carmageddon w końcu się sprzedał...

Źródło: http://www.gamereactor.eu/news/335053/Mafia+III%3A+%22We+treat+the+car+as+a+weapon%22/

Tagi: gc 2015 Hangar 13 Mafia III playstation 4