Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 11.08.2015 14:30
Cena PlayStation Plus rośnie w całej Europie. Sony tłumaczy dlaczego
2426V

Cena PlayStation Plus rośnie w całej Europie. Sony tłumaczy dlaczego

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że cena za 3-mieisęczny abonament PlayStation Plus wzrośnie z 59 zł do 78 zł. Jak się okazuje wzrost cen dosięgnął także inne kraje Europy. Sony tłumaczy swoją decyzję.

Od 1 września tego roku cena trzymiesięcznego abonamentu PlayStation Plus wzrośnie z pułapu £11,99/€14,99 do £14,99/€19,99. Ponadto w Wielkiej Brytanii zmianie ulegnie opłata za jeden miesiąc abonamentu, jednak tutaj ceny jeszcze nie podano. Obecnie wynosi ona £5,49.

Sony sytuację komentuje następującymi słowami:

Naszym celem jest dostarczenie subskrybentom PlayStation Plus najlepszej możliwej usługi wraz z interesującą zawartością. Od 1 września podniesiemy cenę miesięcznego oraz trzymiesięcznego abonamentu z powodu warunków rynkowych. Będziemy kontynuować inwestowanie w PlayStation Plus by zapewnić niezrównane doświadczenie oferując przy tym najwyższej jakości gry oraz usługi.

Zmianie w żadnym europejskim kraju nie ulegnie opłata za roczną subskrypcję. Wzrost cen nie dotyczy Ameryki Północnej.

Wygląda na to, że celem Sony jest zrównanie cen względem konkurencji w postaci Microsoftu. W Wielkiej Brytanii cena za miesięczny abonament Xbox Live Gold wynosi £5,99, 3-miesięczny kosztuje £14,99, a roczny koszt jest taki sam jak w przypadku PS+.

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2015/08/sony_promises_unparalleled_playstation_plus_experience_as_market_conditions_push_up_prices

Tagi: cena PLAYSTATION 3 playstation 4 playstation plus playstation vita PS+