Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 03.08.2015 17:35
Już za kilka dni podłączymy mysz i klawiaturę do PS4
18205V

Już za kilka dni podłączymy mysz i klawiaturę do PS4

A co z wibracjami? Jak się okazało, też jest na to rada. Wielu graczy pecetowych narzeka, że na PlayStation 4 „nie da się grać w FPS-y” lub przynajmniej ma problem z przystosowaniem się do kontrolera. Japońska firma GameTech znalazła na to rozwiązanie.

Małe, dostępne na poniższych zdjęciach urządzenie można za pośrednictwem kabla USB podłączyć do PlayStation 4 i PS3. Samo w sobie ma kilka dodatkowych wejść na urządzenia peryferyjne, w tym klawiaturę, mysz, ale także słuchawki oraz… urządzenie wibracyjne.

Urządzenie wibracyjne jest opaską na nadgarstek, która ma zapewnić doznania podobne do tych, jakich możemy doświadczyć, wykorzystując pady z rodziny DualShock.

Sam zestaw nie należy do najtańszych. Jak zobaczymy na stronie internetowego Amazon, urządzenie nabędziemy w cenie 85 dolarów, co po obecnym kursie (3,78) da nam 321 złotych. Premierę zapowiedziano na 6 sierpnia 2015 roku.

Oczywiście rozwiązanie firmy GameTech nie jest pierwszym tego typu na rynku. Problem polega na tym, że mysz i klawiatura w sytuacji, gdy inni gracze są uzbrojeni w pada, daje ogromną przewagę grającemu, co zazwyczaj kończy się rujnowaniem zabawy innym.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/08/02/device-to-play-on-ps4-with-your-mouse-and-keyboard-coming-in-august-includes-vibrating-wristband/

Tagi: gametech playstation 3 PlayStation 4 Sony