Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 07.07.2015 10:30
Koniec z DLC do Dragon Age: Inkwizycja na PS3
878V

Koniec z DLC do Dragon Age: Inkwizycja na PS3

Dragon Age: Inkwizycja (PS4) to jedna z gier obecnych na dwóch generacjach konsol. BioWare nie planuje wsparcia poprzedniej generacji nowymi dodatkami. Jednak twórcy przygotowali pewne udogodnienie dla osób zastanawiających się nad przesiadką na nowe konsole, udostępniając możliwość przeniesienia zapisanego stanu gry z PlayStation 3 na PlayStation 4.

Proces przeniesienia zapisanego stanu gry jest dość prosty. Na PS3 trzeba zapisać grę będąc w dodatku Black Emporium. Następnie w menu zapisywania gry, pod przyciskiem L2, znajdziemy opcję eksportowania zapisanego stanu. Po przeczytaniu kilku wiadomości plik jest gotowy do pobrania na PS4.

W celu pobrania zapisanego stanu na PS4 musimy oczywiście posiadać kopię gry na tę konsolę. Konieczne jest też zainstalowanie darmowego dodatku Black Emporium. Po włączeniu gry wystarczy przejść do menu dodatków i wybrać opcję importowania zapisanego stanu gry.

Należy także pamiętać, że przedmioty z dodatków przedpremierowych i innych DLC niezainstalowanych na PS4 nie zostaną przeniesione. Natomiast jeśli na PS3 mamy kupiony dodatek taki jak Szczęki Hakkona będzie on do pobrania za darmo na PS4.

Opcja przeniesienia zapisanego stanu gry pojawi się w lipcowej aktualizacji gry.

Źródło: http://www.dragonage.com/en_US/news/save-importer

Tagi: BioWare dragon age: inkwizycja dragon age: inquisition Electronic Arts PLAYSTATION 3 playstation 4 rpg