Daniel Stroński Daniel Stroński 02.06.2015 17:42
Metro Redux dostaje obszerne demo - 1/3 gry, save'y można przenieść do pełnych wersji
2020V

Metro Redux dostaje obszerne demo - 1/3 gry, save'y można przenieść do pełnych wersji

Na europejskim PS Store pojawić ma się dzisiaj ogromny trial gier z dwupaku Metro Redux (PS4). Twórcy oddają graczom aż jedną trzecią obu dużych gier zupełnie za darmo. Czyżbyśmy byli świadkami renesansu wersji demonstracyjnych?

Dema nie będzie, bo szkodzi sprzedaży - czytaliśmy parę miesięcy w felietonie na PS Site. I rzeczywiście - twórcy niechętnie przygotowują wersje demonstracyjne swoich gier. Metro Redux (PS4), czyli dwupak odświeżonych gier Metro 2033 oraz Metro: Last Light z sierpnia zeszłego roku, próbkę siebie odda. I to całkiem sporą!

Na twitterowym koncie gry napisano dziś:

Czym było Metro Redux? To survival FPS-y osadzone w uniwersum książkowej serii Dmitrija Głuchowskiego. Akcja dzieje się w postapokaliptycznej Rosji, gdzie resztki ludzi skryły się w moskiewskim metrze. Na powierzchni szaleją mutanty, a pod ziemią człowiek człowiekowi wilkiem - ale należy oszczędzać amunicję, gdyż służy tu również jako waluta.

W odświeżonej wersji znacznie poprawiono oprawę graficzną oraz dorzucono nowe tryby trudności, oddając graczom możliwość gry w stylu FPS-a stawiającego na akcję lub prawdziwego survivalowego wyzwania. Metro Redux (PS4) zgarnęło w naszej recenzji rewelacyjne 8,5/10.

Obszerne, bo zawierające po jednej trzeciej gry, dema obu dużych gier są już na PS Store (wchodzicie w pełną wersję i wybieracie "wypróbuj bezpłatne demo"). Zapisane stany gry będzie można przenieść do pełnych wersji obu produkcji.

Źródło: Twitter (@MetroVideoGame)

Tagi: Deep Silver demo metro 2033 metro redux metro: last light playstation 4