Daniel Stroński Daniel Stroński 08.05.2015 13:32
Były szef EA - "Sony zrobiło to, k***a, idealnie i należy im się zwycięstwo"
1647V

Były szef EA - "Sony zrobiło to, k***a, idealnie i należy im się zwycięstwo"

CEO Unity Technologies John Riccitiello wypowiedział się na temat konsol obecnej generacji, komentując zagrania Microsoftu i Sony. Były szef Electronic Arts nie szczędził mocnych słów, by dosadnie podsumować półtora roku obecności sprzętu na rynku.

Podczas "growego szczytu" GamesBeat Summit, który miał miejsce parę dni temu, były szef Electronic Arts i obecny CEO Unity Technologies w taki sposób skomentował walkę PS4 i XOne:

W mojej opinii jedna z bardziej przygnębiających historii w ostatnich kilku latach. W walce na pomysły... mieliśmy tu starcie pomysłów, które wyraźnie rozdzieliły Sony i Microsoft. Obie firmy miały bardzo podobną architekturę, ale Microsoft skupiło się na rozrywce poza grami. Microsoft próbował konkurować z Apple. Gry im nie wystarczały, by spełnić swoje pragnienia... by zdobyć uznanie jako innowator.

Sony zaś stwierdziło  "robimy najlepszą pie***loną platformę do gier, jaką jesteśmy w stanie"... po części dlatego, że nie mieli środków, by zrobić z tym coś więcej. Microsoft od początku skupiło się na drugorzędnym ruchu, ale ten nie wypalił, bo nie wyszedł im ten podstawowy. Sony skupiło się na podstawach i zdobyło serca graczy.

Szerszy zakres rozrywki może i jest ambitnym pomysłem, ale nie ma szans bez odpowiedniego wykonania. Wykonania z myślą o 50 milionach graczy, którzy obecnie grają na konsolach. Sony zrobiło to, k***a, idealnie i należy im się zwycięstwo.

Zgadzacie się z Riccitiello czy może widzicie sprawę nieco inaczej?

Źródło: http://venturebeat.com/2015/05/06/unity-chief-john-riccitiello-on-xbox-one-and-playstation-4-sony-fucking-nailed-it-and-they-deserve-the-victory/

Tagi: GamesBeat Summit John Riccitiello Microsoft playstation sony Xbox

Nie przegap