Daniel Stroński Daniel Stroński 15.04.2015 14:35
The Escapists daje wolność w wyborze... jak uciekniemy z więzienia
3297V

The Escapists daje wolność w wyborze... jak uciekniemy z więzienia

Ile filmów o uciekaniu z więzienia, tyle metod. Przebranie się za strażnika, wykopanie tunelu, odciski kluczy, prowizoryczne szczypce do cięcia drutu - zadbać trzeba o wiele rzeczy. Na szczęście bogaty crafting w dobrze ocenianym The Escapists (PS4) pozwala na wiele!

Dostępne już od lutego tego roku na pecetach i XOne The Escapists (PS4) to symulator ucieczki z więzienia w oprawie retro. Jako więzień zdobywamy (no, zwijamy) najpotrzebniejsze przedmioty, korzystamy z systemu craftingu i opracowujemy plan ucieczki. Zanim go jednak wcielimy w życie, czekają nas bójki i wymiany z innymi skazanymi, przeszukania celi bądź prace wewnątrzzakładowe (pieniądze  zawsze się przydadzą, a i otwiera to dostęp do wielu lokacji).

Łącznie zmieszczono w grze ponad 200 przedmiotów i 50+ rzeczy do stworzenia, wśród których znalazły się m. in. łopaty i kilofy różnej jakości, bronie (bateria w skarpecie, kosa z różnych tworzyw itp.), rozmaite stroje, a nawet tratwa! Wszystko to do wykorzystania podczas uciekania z sześciu odmiennych zakładów karnych.

Recenzje gry są przeważnie pozytywne - doceniono wiele sposobów ucieczki i skradanie się, lecz z czasem dawać się we znaki ma powtarzalność rozgrywki.

 Nie podano, kiedy The Escapists (PS4) pojawi się na PlayStation 4, zostawiając tylko krótkie "niebawem".

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: galeria Mouldy Toof Studios playstation 4 Team17 The Escapists wideo