Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.04.2015 09:41
Restart Tomb Raidera najlepiej sprzedającą się grą z serii
1126V

Restart Tomb Raidera najlepiej sprzedającą się grą z serii

Gdy jakiś czas po premierze Tomb Raider (PS3), Square narzekało na słabą sprzedaż (poszło kilka milionów na 3 platformach), ludzie pukali się w głowę zwracając uwagę na przesadzone oczekiwania na poziomie ponad 6 milionów. W dwa lata po premierze - wynik został poprawiony.

Square poinformowało, że restart serii stworzony przez Crystal Dynamics kupiło 8,5 miliona ludzi na wszystkich pięciu platformach w dwóch wydaniach - Tomb Raider (PS3) i Tomb Raider: Definitive Edition (PS4).

Niestety, nie podzielono się dokładnymi danymi na której konsoli gra sprzedawała się lepiej i jaki wynik wykręciła wersja na PS4 i Xboksa One.

Należy też pamiętać, że gra często była przeceniana, więc zarobek na jednej kopii nie był zawsze najlepszy. No ale przynajmniej osiągnięto pierwotne założenia 6 milionów. Na tyle to pomogło, że Rise of the Tomb Raider (PS4) jest tytułem na czasową wyłączność Xboksa Ona i 360.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2015/04/06/tomb-raider-reboot-marks-8-5-million-sales-claiming-franchise-record.aspx

Tagi: