Yomawari: Lost in the Dark

Yomawari: Lost in the Dark

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
21.04.2021
Europa:
21.04.2021
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
21.04.2021
Europa:
21.04.2021

Yomawari: Lost in the Dark - opis gry

Yomawari: Lost in the Dark to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez studio Nippon Ichi. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4 i Nintendo Switch. Był on trzecią odsłoną serii Yomawari.

Fabuła - Yomawari: Lost in the Dark

Dalsza część tekstu pod wideo

Lost in the Dark nie jest bezpośrednią kontynuacją poprzednich dwóch części, tylko zupełnie nową, odrębną historią. Główną bohaterką jest Yuzu, uczennica szkoły podstawowej, nad którą znęcają się regularnie jej rówieśnicy. Po jednym z wyjątkowo złośliwych żartów dziewczynka trafia do lasu, skąd nie potrafi się wydostać. Wkrótce spotyka tajemniczą młodą kobietę oferującą jej radę: Yuzu musi spełnić daną jej obietnicę przed godziną 6 rano, jeśli chce uciec. Szkopuł w tym, że bohaterka nie pamięta, by komukolwiek cokolwiek obiecywała.

Rozgrywka - Yomawari: Lost in the Dark

Podczas zmagań naszym najważniejszym zadaniem jest szukanie wspomnień na terenie miasto i w jego okolicach. Główny wątek podzielony jest tu na kilka pomniejszych historii, które koncentrują się na różnych duchach, np. widmowych psach poszukujących swojego prześladowcy.

Rozgrywka nie uległa szczególnym zmianom względem poprzedników. Wydarzenia przedstawia tu izometryczna kamera, a postacie wykonane są w popularnym w Japonii stylu super deformed (mają duże głowy i niewielki tułów). Na uwagę zasługuje fakt, iż nie ma tu walki, choć nasza postać regularnie natyka się na rozmaite wrogo do niej nastawione straszydła. W kryzysowych chwilach może ona zamknąć oczy, jednak nie rozwiązuje to wszystkich problemów. Każdy duch jest inny i wymaga przedsięwzięcia innych środków, by sobie z nim poradzić. Zdarza się też, że Yuzu musi uciekać; w takich sytuacjach ogranicza ją kondycja symbolizowana przez wskaźnik staminy.

Przejście Yomawari: Lost in the Dark zajmuje ok. dziesięciu godzin.

Wideo - Yomawari: Lost in the Dark

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper