Wavetale

Wavetale

6,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS -
PC 5.5
PS4 -
XONE -
STADIA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zoink Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.11.2021
Europa:
10.11.2021
Producent:
Zoink Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.11.2021
Europa:
10.11.2021

Wavetale - opis gry

Wavetale to trójwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez Zoink Games i wydana przez Thunderful Games. Tytuł ukazał się na PC, platformie Google Stadia oraz konsolach. 

Fabuła - Wavetale

Akcja gry rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie w zdecydowanej większości zalanym przez wodę. Główną bohaterką jest Sigrid, która mieszka wraz ze swoją zrzędliwą babcią w latarni morskiej. Owa latarnia ma ważne zadanie: przeszywa bowiem gęstą mgłę i chroni tym samym pobliskie wysepki. Mgła z czasem zaczyna jednak sprawiać coraz większe problemy. By zbadać to zjawisko, Sigrid postanawia wyruszyć w świat.

Rozgrywka - Wavetale

Wavetale to trójwymiarowa gra action-adventure budząca trochę skojarzeń z The Legend of Zelda: Wind Waker. Nasza podopieczna podróżuje tu od wyspy do wyspy stopniowo rozwiązując zagadkę rzeczonej mgły (podróż ułatwia kompas, na którym oznaczono cele podróży). Sigrid dysponuje różnymi umiejętnościami: potrafi między innymi skakać, biegać, wspinać się, a także chodzić po wodzie i surfować. Z czasem zdobywa ona również dodatkowe zdolności jeszcze bardziej poszerzające jej możliwości działania. Oprócz tego potrafi też ona walczyć, lecz tutejszy system nie jest skomplikowany opierając się na dwóch rodzajach ataków: słabszym (szybszym) i silniejszym (wolniejszym).

Grę można przejść z powodzeniem w niecałe pięć godzin. Podczas rozgrywki mamy możliwość zboczenia z głównej drogi i eksploracji pobocznych miejscówek, lecz poza znajdźkami w postaci pieniędzy nie oferują dodatkowych atrakcji. Pieniądze, warto w tym kontekście dodać, pozwalają nam nabywać przedmioty modyfikujące wygląd głównej bohaterki. 

Wideo - Wavetale

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper