Wargame: Red Dragon

Wargame: Red Dragon

9,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Focus Home Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
1000 godzin
Liczba graczy:
1-20
Premiery
Świat:
17.04.2014
Europa:
18.04.2014
Polska:
30.04.2014
Producent:
Focus Home Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
1000 godzin
Liczba graczy:
1-20
Premiery
Świat:
17.04.2014
Europa:
18.04.2014
Polska:
30.04.2014

Wargame: Red Dragon - opis gry

Wargame Red Dragon jest trzecią częścią strategii czasu rzeczywistego, która porusza fikcyjne konflikty na tle autentycznych wydarzęn historycznych. Stworzona przez Eugen System, twórców R.U.S.E.

W Red Dragon mamy do czynienia z okresem zimnej wojny, lecz tym razem akcja gry rozciągnięta jest na blisko 30 lat i dzieje się na Bliskim Wschodzie i w Azji Wschodniej. Rozgrywka w Azji Wschodniej zaowocowała dodaniem kilku nowych frakcji takich jak: Chiny, Japonia, Korea Północna, Korea Południowa, ANZAC (sojusz Australii i Nowej Zelandii), a w DLC dodano takie nacje jak Holandia, Izrael, Jugosławia i Finlandia.

Tryb singiel składa się z 5 kampanii dziejących sie w okresie od 1975 do 1991 roku. Podczas kampanii dochodzi do fikcyjnych konfliktów, które mogłyby mieć miejsce, jesli nie zostałyby one załagodzone dyplomacją. Możemy na przykład jako ZSRR najechać Japonię lub doprowadzić do drugiej wojny koreańskiej. Mapa kampanii służy nam tylko do przemieszczania jednostek i rekrutowania nowych, natomiast same bitwy toczymy w czasie rzeczywistym.

Liczba dostępnych jednostek powiększyła się z 750 dostępnych w Wargame AirLand battle do aż 1200, a wraz z DLC do 1700 jednostek. W Red dragon twórcy dodali nam możliwość walk na morzu, a to równiż przyczyniło sie do powiększenia naszych armii o jednostki morskie operujące na akwenach zimnej wojny. Dodanie jednostek morskich dodało możliwość toczenia samych bitew morskich, jak i możliwość dokonywania desantów z morza na tereny nieprzyjaciela.

Mechanika bitwy nie zmieniła sie za bardzo, nadal najważniejszym czynnikiem naszej armii są morale, które pozwalają naszym jednostkom dłużej walczyć na polu bitwy. Im jednostka ma wyższe morale tym lepiej i zacieklej walczy z wrogiem.

Tryb multiplayer nie zmienił się za bardzo względem dotychczasowych gier i nadal jest na najwyższym poziomie i stanowi kwintesencję tej gry 

Wideo - Wargame: Red Dragon

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych