Wachenröder

Wachenröder

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

SAT -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Wersja językowa:
Japońska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
06.08.1998
Wersja językowa:
Japońska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
06.08.1998

Wachenröder - opis gry

Wachenröder to strategia turowa wyprodukowana przez TNS i wydana przez firmę Sega. Tytuł ukazał się na konsoli Sega Saturn. Przy jego tworzeniu brali udział znane osoby z branży manga i anime, jak Range Murata i Yoshitoshi ABe.

Fabuła - Wachenröder

Akcja gry rozgrywa się na spowitej mgła wyspie Edoald. Po wybudowaniu oczyszczalni ścieków przez cesarza Durana, która miała służyć klasie najbogatszych, zaczynają chorować przedstawiciele nizin społecznych. Głównym bohaterem jest Lucian Tyler, który żyje wraz ze swoją siostrą bliźniaczką. Po długich zmaganiach z chorobą dziewczyna umiera, za co Lucian obwinia właśnie cesarza. Poprzysięga on zemstę, jednak wkrótce okazuje się, że Duran w tajemniczych okolicznościach zniknął i nikt nie wie gdzie może być.

Rozgrywka - Wachenröder

Pod względem rozgrywki Wachenröder to klasyczna strategia turowa w typie Tactics Ogre, Final Fantasy Tactics czy Front Mission. Nasi podopieczni i ich przeciwnicy poruszają się po trójwymiarowych mapach podzielonych na mniejsze kwadratowe pola. Gdy przeciwnik znajduje się w naszym zasięgu, możemy zadać mu obrażenia (lub uleczyć kompana). 

Starcia rozpoczynamy z dziewięćdziesięcioma dziewięcioma punktami akcji, których potrzebujemy do używania różnorakich umiejętności. Zasadniczo nasi podkomendni dysponują trzema rodzajami ataków: atak bronią białą, atak bronią palną lub łukiem. Znaczenie ma również to, z której strony zaatakujemy nieprzyjaciół. Cios w plecy zadaje bowiem większe obrażenia.

Co warto dodać, gra działa na silniku Shining Force III. Świat Wachenröder inspirowany jest jednak nie klasycznym fantasy, tylko steampunkiem.

Wideo - Wachenröder

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych