The Surge

The Surge

7,3
65 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS4 7.1
XONE 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Deck 13
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
16.05.2017
Europa:
16.05.2017
Polska:
16.05.2017
Producent:
Deck 13
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
16.05.2017
Europa:
16.05.2017
Polska:
16.05.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: The Surge (PS4)
7.5
Recenzja: The Surge (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

The Surge - opis gry

The Surge to gra action-RPG wyprodukowana przez niemieckie studio Deck13 Interactive i wydana przez Focus Home Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jego rozgrywa inspirowana była grami From Software.

Akcja The Surge rozgrywa się w dalszej przyszłości. Zasoby planety zostały całkowicie wyeksploatowane przez co ludzkość zmaga się z szeregiem kryzysów. Ostatnią deską ratunku dla Ziemi jest wielka korporacja o nazwie CREO (a przynajmniej ona sama tak się przedstawia), która obiecuje swoim klientom dobrobyt. Korporacja poszukuje też pracowników. Jednym z kandydatów jest Warren, tutejszy główny bohater, który wyposażony w egzoszkielet najmuje się do wykonywania ciężkich prac. Pewnego razu coś jednak idzie nie tak, jak powinno. Nasz podopieczny budzi się na wysypisku gdzieś na pustyni i kompletnie nie pamięta, co się stało. Co gorsza, obecne tam drony i roboty nastawione są do niego wrogo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki produkcja Deck13 żywo przypomina serię Souls studia From Software. Standardowo nasz podopieczny ma do dyspozycji dwa ataki, słabszy i mocniejszy, ale w połączeniu z innymi zdolnościami (unikami, podbiegami) liczba kombinacji nieco jeszcze wzrasta. Co więcej, towarzyszy nam także wskaźnik staminy oraz energii, która służy do odpalania ataków specjalnych.

Ważnym elementem zmagań jest system rozwoju. Tutaj ma on związek ze złomem, który znajdujemy w trakcie eksploracji, a który pełni funkcję waluty. Złom można następnie przeznaczać na rdzenie i za ich sprawą upgrade’ować dotychczasowy sprzęt lub otrzymywać dostęp do nowego. Sprzęt usprawnia działanie obu rąk głównego bohatera, obu jego nóg, głowy oraz drona (ma on również do dyspozycji różne rodzaje broni). Do tego dochodzą też implanty. Te małe dodatki pozwalają dla przykładu zwiększyć poziom energii, wytrzymałości, pozwalają się leczyć (różne rodzaje regeneratorów-apteczek), czerpać zdrowie z pokonanych przeciwników lub magazynować energię. Podczas walk możemy koncentrować się na konkretnych częściach ciała przeciwnika, co pozwala zdobyć ich schemat, a w dalszej kolejności -- jeśli zdobędziemy stosowne części -- także ją samą.

Wideo - The Surge

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper