The Legend of Zelda: Oracle of Seasons

The Legend of Zelda: Oracle of Seasons

9,2
10 oceny

Ocena wg platformy:

VC 9.0
GBC 9.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.02.2001
Europa:
05.10.2001
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.02.2001
Europa:
05.10.2001

The Legend of Zelda: Oracle of Seasons - opis gry

The Legend of Zelda: Oracle of Seasons to gra action-adventure stworzona przez studio Capcom oraz wydana na Game Boy Color w 2001 roku przez firmę Nintendo. Produkcja jest jedną z odsłon dość znanej marki na konsole Nintendo.

Historia gry rozpoczyna się przybyciem Linka do tajemniczego zamku. Tam zostaje wysłany przez Triforce do świata Holodrum, gdzie grasuje przerażający Generał Onox. Podczas swojej wędrówki, nasz główny bohater spotyka grupę podróżników, z którymi nawet dość szybko się zaprzyjaźnia. W trakcie radosnej atmosfery przybywa Onox, który porywa nową przyjaciółkę herosa, Din. Dziewczyna okazuje się być Wyrocznią Sezonów, przez co jej uprowadzenie oznacza chaos w krainie, polegający na zaburzeniu pór roku. Celem protagonisty jest ocalenie Holodrum oraz uwolnienie kapłanki z rąk niebezpiecznego Przywódcy Ciemności.

Rozgrywka w Oracle of Seasons jest przedstawiona głównie z tzw. perspektywy top-view (widok z góry). Ogólnie zabawa polega na eksploracji świata, rozmowie z różnymi osobami, zbieraniu kontenerków na serduszka (stan życia Linka), kupowaniu przedmiotów, walce ze wszelakimi stworami (za ich pokonanie otrzymujemy m.in. Rupees, które wykorzystujemy np. w sklepach) czy odwiedzaniu świątyń, w których czekają na nas potężni bossowie. Większość przedmiotów (m.in. miecz czy tarcza) możemy podpiąć pod przyciski A i B, i wykorzystujemy je podczas naszej wędrówki.

Ważnym elementem rozgrywki jest Różdżka Pór Roku, którą otrzymujemy w trakcie naszej przygody. Dzięki niej możemy zmieniać pory roku, które umożliwiają nam dojście do niedostępnych wcześniej dla nas miejsc. Z początku ta różdżka nie ma żadnych umiejętności, ale wraz z progresem fabuły otrzymujemy dla niej nowe moce. Dodatkowi dość ciekawymi elementami tejże gry to wsparcie zwierzaków (Moosh, Dimitri, Ricky) podczas wędrówki oraz spotkania z Maple - gdy na nas wpadnie, to po całym otaczającym nas obszarze są porozrzucane przedmioty, które możemy sobie zabrać. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że wiedźma też zbiera opuszczone przez siebie rzeczy.

Oprawa audio-wizualna Oracle of Seasons nawet dziś przedstawia bardzo wysoki poziom. Ładne kolorowe tła, dość ciekawie zaprojektowane modeliki postaci czy klimatyczna muzyka potrafią przyciągnąć do gry na wiele godzin. Produkcja jest powiązana z innym tytułem tegoż uniwersum, a mianowicie The Legend of Zelda: Oracle of Ages. Dzięki tzw. Linked Game możemy otrzymać nowe przedmioty, spotkać nowe postacie czy obejrzeć alternatywne zakończenie.

Wideo - The Legend of Zelda: Oracle of Seasons

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper