The Climb 2

The Climb 2

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
crytek
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
0 godzin
Premiery
Świat:
04.03.2021
Europa:
04.03.2021
Producent:
crytek
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
0 godzin
Premiery
Świat:
04.03.2021
Europa:
04.03.2021

The Climb 2 - opis gry

The Climb 2 to gra zręcznościowa traktująca o wspinaczce i wyprodukowana przez studio Crytek. Tytuł ukazał się na PC i Oculus Quest. W tym pierwszym wypadku wymagał on posiadania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Rozgrywka - The Climb 2

The Climb 2, podobnie jak pierwsza część, to gra poświęcona wspinaczce. Nasze zadanie sprowadza się do pokonywania wspinaczkowych torów przeszkód. Na przejście czeka tu pięć zróżnicowanych estetycznie i gameplayowo miejscówek (takich jak kanion, Alpy czy miasto), a każda z nich to trzy pomniejsze plansze. 

Podczas zmagań korzystamy z kontrolerów ruchowych, które odpowiadają za obie dłonie naszego avatara (akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby). Z grubsza rzecz biorąc, zabawa sprowadza się z jednej strony do chwytania odpowiednich elementów otoczenia (krawędzi, lin, drabin), a z drugiej zarządzania staminą (dłonie ma swoje wskaźniki wytrzymałości, na które należy mieć wzgląd) i używania kredy kiedy sytuacja tego wymaga. Im mocniej się czegoś złapiemy, tym bardziej zmęczą nam się dłonie. Rzecz zatem w tym, by w przerwie między pokonywaniem kolejnych przeszkód robić wszystko, żeby nie zredukować staminy do zera, np. starać się nie zwisać na jednej ręce.

Wraz z postępami kolejne plansze stawiają poprzeczkę coraz wyżej. Pojawiają się dla przykładu nowe patenty urozmaicające zabawę, jak ostre kamienie czy rozpadające się kamienie. 

W The Climb 2 do wyboru mamy dwa stopnie trudności: Easy i Professional. Największa różnica między nimi polega na tym, że w tym pierwszym nie musimy używać kredy wspinaczkowej i zaprzątać sobie głowy staminą (nasze wyniki nie mają jednak wówczas szans trafić do sieciowych rankingów). Żywotność rozgrywki wydłużają ponadto wyzwania, jak przejście levelu w odpowiednim czasie za co zgarniamy bonusy. 

Wideo - The Climb 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych