Tekken 8

Tekken 8

8,4
19 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
XSX|S 8.8
PC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
17.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.01.2024
Europa:
26.01.2024
Polska:
26.01.2024
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
17.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.01.2024
Europa:
26.01.2024
Polska:
26.01.2024

Recenzja redakcji

Tekken 8 - Hwoarang
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.5
Tekken 8 – recenzja gry. Król zajął należne mu miejsce
PS5 XSX|S PC

Tekken 8 - opis gry

Tekken 8 to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez firmę Bandai Namco. Tytuł powstaje z myślą o PC, PS5 i Xbox Series. Fabularnie gra jest bezpośrednią kontynuacją Tekken 7 skupiająca się na ostatecznym starciu między Kazuya Mishimą i Jinem Kazamą.

Fabuła - Tekken 8

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Tekken 8 rozgrywa się pół roku po wydarzeniach ukazanych w części siódmej. Główny wątek skupia się na rywalizacji Kazuyi Mishimy i jego syna Jina Kazamy. Jin zamierza zabić ojca, aby definitywnie przerwać historię przeklętego rodu Mishima.

Na premierę gry udostępniono łącznie 32 postacie. Wśród nowych twarzy znaleźli się robot Jack-8, Reina, tajemnicza japońska nastolatka związana z klanem Mishima, Azucena Milagros Ortiz Castillo z Peru posługująca się mieszanymi sztukami walki i Francuz Victor Chevalier, weteran wojenny i szpieg ONZ. Kolejne postacie dodawano w ramach DLC.

Rozgrywka - Tekken 8

Fundamenty rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzednich odsłon cyklu. Po raz kolejny mamy tu do czynienia z systemem walki, w którym każdy z głównych przycisków kontrolera przypisany jest do którejś z kończyn zawodnika/zawodniczki. Pewne akcenty rozstawiono jednak inaczej – wprowadzone modyfikacje premiują graczy grających bardziej agresywnie.

Nowym patentem jest Heat State, specjalny stan, który wiąże się z rozmaitymi korzyściami: zadawaniem obrażeń blokującym rywalom, zmodyfikowanym movesetem oraz zmianą właściwości niektórych ‘podstawowych’ ataków. Z części siódmej powraca natomiast system Rage, choć z pewnymi zmianami. Odpowiednikiem umiejętności Rage Drive jest tym razem Heat Smash.

Jeśli chodzi o tryby, w Tekken 8 znajdziemy tryb fabularny, zupełnie nowy Arcade Quest, czyli wirtualne lobby, po którym poruszać możemy się stworzonym przez siebie avatarem, Super Ghost Battle, gdzie możemy rywalizować z AI udającą prawdziwych graczy, oraz powracający z Tekken 3 Tekken Ball – tutejsza wariacja na temat siatkówki.

Wideo - Tekken 8

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper