Rocky

Rocky

5,9
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.3
XBOX 5.3
GC 7.0
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rage Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Bijatyka
Śr. czas:
6.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.10.2002
Europa:
15.10.2002
Polska:
26.12.2002
Producent:
Rage Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Bijatyka
Śr. czas:
6.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.10.2002
Europa:
15.10.2002
Polska:
26.12.2002

Rocky - opis gry

Rocky to gra sportowa traktująca o boskie wyprodukowana i wydana przez brytyjskie Rage Software na PlayStation 2, Xboxa GameCube’a i Game Boy Advance. Produkcja pozwalała graczom wcielić się w Rocky’ego Balboe, bohatera popularnej serii filmów o tym samym tytule.

Główną atrakcją gry jest tryb fabularny, w którym śledzimy perypetie tytułowego bohatera od jego początków, czyli od walk w obskurnych salach gimnastycznych, po karierę światowej sławy boksera. Produkcja Rage Software możliwie wiernie trzyma się przy tym filmowego kanonu.

 

Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z dość standardową grą traktującą o boksie, choć znaczącą rolę odgrywa blokowanie bez którego daleko nie zajdziemy (w odróżnieniu od serii Knockout Kings autorstwa EA). Rocky posiada do dyspozycji różne ciosy typowe dla boksera, może wyprowadzać kombinacje ataków, a także odpalać umiejętności specjalne. Dwa przyciski odpowiadają za uderzenia w głowę, dwa w tułów. Podstawowe ciosy można też modyfikować, co daje naprawdę spore pole do popisu dla graczy lubiących poznawać gameplay dogłębniej. Pojedynek można wygrać (lub przegrać) przez nokaut lub na punkty, jeśli nie wyrobimy się przed upływem czasu.

 

Wracając do trybu fabularnego, który nazywa się tutaj “Movie Mode”, warto dodać, iż podzielony jest on na części reprezentujące poszczególne filmy. W jego trakcie nie walczymy jednak tylko z najważniejszymi oponentami Rocky’ego, takimi jak Apollo Creed, Ivan Drago czy Clubber Lang, ale także z drugo- i trzecioligowymi bokserami. W przerwach między kolejnymi starciami możemy uczestniczyć w pięciu minigrach, które mają na celu zwiększenie parametrów naszego podopiecznego. Bez nich uporanie się z kolejnymi wyzwaniami może stanowić poważny problem.

 

Poza Movie Mode gra oferuje jeszcze trzy inne tryby. Są to Practice, tryb treningowy, a także Exhibition Match (szybka walka; także ze znajomym) oraz Knockout Tournament, czyli po prostu turniej.

Wideo - Rocky

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych