Rising Dusk

Rising Dusk

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio Stobie
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
26.07.2018
Europa:
26.07.2018
Producent:
Studio Stobie
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
26.07.2018
Europa:
26.07.2018

Rising Dusk - opis gry

Rising Dusk to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez Studio Stobie i wydana przez Shinyuden. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

Fabuła - Rising Dusk

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra inspirowana jest animowanymi filmami studia Ghibli. Główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Tamako, która przenosi się do świata zamieszkanego przez zjawy i upiory. Jej zadaniem jest znaleźć sposób, by się z niego wydostać. W pierwszej kolejności uwagę zwraca na siebie majacząca na horyzoncie góra.

Rozgrywka - Rising Dusk

Na pierwszy rzut oka Rising Dusk przywodzi na myśl platformówki/zręcznościówki z czasów konsol 16-bitowych. W rzeczywistości jednak produkcja Studio Stobie wprowadza do formuły istotne nowości. Przede wszystkim zbieranie monet jest tutaj niewskazane. Na planszach rozmieszczone są bloki z cyframi z zapisanymi na nich cyframi. Jeśli jest to dla przykładu cyfra 1, wówczas zebranie choćby jednej monety sprawi, że taki blok zniknie, co może nam znacząco utrudnić lub wręcz uniemożliwić pokonanie jakiejś przeszkody albo zamknąć drogę do poukrywanych tu i ówdzie sekretów. Warto jednak dodać, że w pewnych sytuacjach jest to niemożliwe, przez co musimy mieć na względzie nasz stan posiadania.

W Rising Dusk na przejście czeka ponad dwadzieścia leveli. Nie wszystkie opierają się na tym samym schemacie. Na niektórych, jak w miasteczku Tanuki, wydarzenia śledzimy z góry, a naszym zadaniem jest wówczas zbieranie monet i niedopuszczenie, by tanuki ukradł zdobycz.

Wideo - Rising Dusk

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper