Project Starship X

Project Starship X

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Panda Indie Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.06.2020
Europa:
18.06.2020
Producent:
Panda Indie Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.06.2020
Europa:
18.06.2020

Project Starship X - opis gry

Project Starship X to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana przez Panda Indie Studio i wydana przez EastAsiaSoft. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox one i Switch. Był on remakem Project Starship.

Rozgrywka - Project Starship X

Fabuła nie odgrywa w produkcji Panda Indie Studio ważnej roli. Tytuł pozwala nam przejąć kontrolę nad jedną z czterech postaci pilotujących statek kosmiczny radzący sobie z nieprzebranymi siłami nieprzyjaciela. Każda z nich dysponuje innymi parametrami, dzięki czemu możemy zdecydować się na kogoś, kto będzie odpowiadał naszemu stylowi.

Project Starship X to shmup z gatunku bullet hell, czyli tych scrollowanych strzelanek, w których przeciwnicy wystrzeliwują niezliczone liczby różnokolorowych pocisków zasnuwających znaczną część ekranu. Twórcy przygotowali czternaście (jedna sesja to jednak pięć) najeżonych niebezpieczeństwami plansz. Oprócz fruwających wokół nas pocisków znajdziemy tu również takie atrakcje jak liczne rodzaje przeciwników, przeszkody innego typu, nieliniowe plansze czy ukryci bossowie. Niektórych przeszkadzajek nie da się wyminąć, dlatego musimy korzystać z teleportacji.

To jednak nie wszystko. Na uwagę zasługuje także generowana proceduralnie zawartość leveli czy urozmaicające przechodzenie kampanii krótkie wydarzenia “Mad Events”, podczas których próbujemy sprostać bardziej wymagającym wyzwaniom testującym umiejętności.

Po ukończeniu pięciu etapów otrzymujemy możliwość kontynuowania zmagań, choć z odblokowanymi bonusami dodatkowo uatrakcyjniającymi kampanię. Grać możemy także z drugą osobą (kooperacja).

Oprócz licznych zmian w rozgrywce w Project Starship X zmodyfikowano także oprawę graficzną, inspirując się tytułami z czasów konsol 16-bitowych.   

Wideo - Project Starship X

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper