Raiden IV x Mikado Remix

Raiden IV x Mikado Remix

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Moss
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.04.2021
Europa:
25.06.2021
Producent:
Moss
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.04.2021
Europa:
25.06.2021

Raiden IV x Mikado Remix - opis gry

Raiden IV x Mikado Remix to scrollowana strzelanina wyprodukowana przez japońskie studio MOSS i wydana przez UFO Interactive Games. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch.

Założenia fabuły i rozgrywki nie uległy zmianie względem Raiden IV.

Rozgrywka - Raiden IV

W Raiden IV fabuła odgrywa rolę pretekstową. Gra jest bezpośrednią kontynuacją poprzednich części (choć ich znajomość nie jest oczywiście konieczna), opowiadając o rywalizacji ludzkości z zagrażającymi jej Kryształami. Po zwycięskich bitwach odniesionych w przeszłości przeciwnik nadal bowiem utrzymuje się na nogach.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, Raiden IV to klasyczna scrollowana strzelanka (czyli tzw. shmup). Kilka rozwiązań w tej dziedzinie zostało przeniesionych z części trzeciej, jak np. sposób naliczenia punktów/działanie mnożnika czy działania broni. W ‘czwórce’ pojawia się znany z poprzednika system upgrade’ów. Zbierając power-upy, stopniowo usprawniamy naszą podstawową broń: zaczynając od standardowego vulcana, poprzez laser, a skończywszy na potężnej wiązce lasera przypominajacej wyglądem pastę do zębów (toothpaste laser). Oprócz tego korzystać możemy także z paru innych typów uzbrojenia, np. klasycznych shmupowych bomb oczyszczających ekran ze wszystkich nieprzyjaciół.

Podstawowym wariantem zabawy jest w Raiden IV kampania, która składa się z sześciu plansz (dotyczy to wersji z PC i konsol). Poza tym developer dodał również kilka innych trybów wydłużających żywotność zabawy. Jest to Dual Mode, w którym sterujemy dwoma statkami jednocześnie, Score Attakck, Boss Rush (seria starć z bossami), a także galeria. Tytuł posiada ponadto multiplayer dla dwóch osób (kooperacja; tylko offline).

Nowości - Raiden IV x Mikado Remix

Edycja gry na Nintendo Switch oferuje zawartość wersji Overkill: tytułowy tryb, Additional Mode, możliwość nagrywania replayów i sieciowe rankingi. Największe novum to nowa ścieżka dźwiękowa (a ściślej remiks oryginalnej), za którą odpowiadało Game Center Mikado. 

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper