Prison City

Prison City

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Retroware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
29.08.2023
Europa:
29.08.2023
Producent:
Retroware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
29.08.2023
Europa:
29.08.2023

Prison City - opis gry

Prison City to dwuwymiarowa gra akcji w stylistyce retro wyprodukowana i wydana przez studio Retroware (we współpracy z Programancer). Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Prison City

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła gry ma charakter pretekstowy. Akcja rozgrywa się w upadłym Detroit, które zostaje przerobione na otoczone wysokimi murami więzienie dla najgroźniejszych przestępców. Z czasem staje się ono azylem dla tzw. technoterrorystów, którzy zaczynają budować swoją armię. Główny bohater, ściągnięty z emerytury były policjant Hal Bruzer, zostaje wysłany na miejsce, by uporać się z przywódcami terrorystów i zdusić w zarodku wszelkie ich knowania.

Rozgrywka - Prison City

Prison City to dwuwymiarowa gra akcji stylistyką i rozgrywką nawiązującą do tytułów wydawanych na konsolach 8-bitowych. Kampania składa się z ośmiu plansz, które – wzorem serii Mega Man – przechodzić możemy w dowolnej kolejności. Gameplay nie sprowadza się jednak do zwykłego przechodzenia z punktu A do punktu B – najpierw odnaleźć musimy bowiem kartę, która pozwoli nam otworzyć przejście do bossa. Pewne znaczenie podczas zmagań ma więc eksploracja.

Podstawową bronią na podorędziu Hala jest bumerang, oprócz tego może on też np. ciskać granatami. W grze nie brakuje też wyzwań czysto zręcznościowych jak sekcje platformówkowe. W tym kontekście dodać warto, iż nasz podopieczny dysponuje zdolnością pozwalającą mu chwytać się krawędzi.

Wideo - Prison City

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper