Princess Peach: Showtime!

Princess Peach: Showtime!

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Good Feel
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa
Premiery
Świat:
22.03.2024
Europa:
22.03.2024
Polska:
22.03.2024
Producent:
Good Feel
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa
Premiery
Świat:
22.03.2024
Europa:
22.03.2024
Polska:
22.03.2024

Recenzja redakcji

Princess Peach: Showtime! - główna grafika
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Princess Peach: Showtime! - recenzja gry. Księżniczka wkracza do akcji
NS

Princess Peach: Showtime! - opis gry

Princess Peach: Showtime! to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Good Feel i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Jego główną bohaterką jest znana z serii Super Mario księżniczka Peach.

Fabuła - Princess Peach: Showtime!

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła pełni tu funkcję bardziej pretekstową. na samym początku opowieści widzimy, jak główna bohaterka przygody przyjeżdża do Sparkle Theater, by na specjalne zaproszenie zaznać trochę przyjemności, ale szybko okazuje się, że był to wyłącznie podstęp. Cała lokacja została przejęta przez wiedźmę Grapę, a zadaniem protagonistki jest uratowanie budynku i pracowników przed złem. I... w zasadzie w tym miejscu kończy się jakakolwiek historia, ponieważ następnie bierzemy udział w kolejnych zadaniach i mierzymy się z bossami, by móc przywrócić w tym miejscu oczekiwany spokój.

Rozgrywka - Princess Peach: Showtime!

Cała przygoda rozgrywa się na deskach teatru, a deweloperzy w prosty sposób wykorzystali piętra budynku, by zapewnić prostą progresję – na wszystkich głównych kondygnacjach znajdują się pokoje, do których Peach musi wejść, by zmierzyć się z przeciwnikami, zyskać nową moc i następnie wrócić do holu.

Istotną rolę w całym Princess Peach: Showtime! odgrywa mała gwiazdka nazwana Stella, która pomaga Księżniczce w kolejnych zadaniach. Na początku każdej podstawowej misji główna bohaterka może korzystać tylko z prostego ataku i potrzebuje odpowiedniego wsparcia. Na szczęście Peach orientuje się, że może wykorzystać Stellę do nauczenia się nowych mocy – to właśnie dzięki strażniczce Sparkle Theater rozgrywka nabiera odpowiedniego rozpędu, ponieważ ukochana Mario przechodzi przez 10 transformacji i za ich sprawą może ratować kolejnych pracowników teatru.

Princess Peach: Showtime! to w pełni liniowa przygoda – przed każdym pokojem (misją) doskonale widzimy, z jakiej mocy skorzystamy i sama transformacja odbywa się w odpowiednim momencie. Przy pierwszym podejściu musimy na początku dostać się do wyznaczonego punktu, by skorzystać z nowej mocy, ale w grze znajdują się także etapy, podczas których od samego początku mamy okazję czerpać garściami ze specjalnych umiejętności Peach.

Podczas zmagań bohaterka zostaje szermierką, detektywką, ninją, kowbojką, złodziejką, syreną, wskakuje w futurystyczny strój, łyżwiarką figurową, kucharką oraz wojowniczką kung fu – w każdej misji musimy wykorzystać unikalne zdolności transformacji. Naszym podstawowym zadaniem jest zbieranie gwiazdek pozwalających popychać wydarzenia do przodu.

Oprócz tego gromadzimy też złote monety. Pozwalają one kupować nowe stroje dla Peach i Stelli.

Wideo - Princess Peach: Showtime!

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper