Pandemonium!

Pandemonium!

7,5
90 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
31.10.1996
Europa:
11.1996
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
31.10.1996
Europa:
11.1996

Pandemonium! - opis gry

Pandemonium! jest platformówką 2,5D osadzoną w klimatach fantasy. Za jej produkcję odpowiada studio Toys for Bob, gra trafiła na PlayStation i Segę Saturn w latach 1996-97. Tytuł dawał graczom do wyboru jedną z dwóch postaci, które różniły się nieco umiejętnościami.

Pandemonium przenosi graczy do krainy Lyr, gdzie poznają błazna Fargusa i początkującą czarodziejkę Nikki. Jej niedoszlifowane umiejętności stają się przyczyną poważnego problemu, ponieważ rzuca czar, który przyzywa potwora i w rezultacie -- niechcący -- równa z ziemią pewną wioskę. Żeby odkręcić tę sytuację oboje muszą teraz dotrzeć do mechanizmu zwanego “Wishing Engine” - ma on im pozwolić naprawić błąd i przywrócić świat do normalnego stanu.

 

Nikki i Fargus będą musieli pokonać 18 etapów. Grafika gry jest trójwymiarowa, jednak postacie poruszają po wyznaczonej przez twórców ścieżce. Nasi podopieczni -- którym towarzyszy pacynka Sid -- posiadają nieco inny zestaw umiejętności. Błazen ma do dyspozycji specjalny obrotowy atak, natomiast niedoszła czarodziejka potrafi wykonać podwójny skok. Podczas swej wyprawy oboje będą kolekcjonować skarby. Dzięki 300 zdobędziemy nowe życie, zebranie z kolei pewnego wysokiego procenta świecidełek umożliwi obłapienie się podczas bonusowych leveli (dwa rodzaje; ucieczka przed wirem oraz coś w rodzaju pinballa).  

 

Gracz napotka na swej drodze trzy rodzaje “broni”. Zgarniając porozmieszczane tu i ówdzie power-upy będzie mógł ciskać pociskami ognistymi, lodowymi (zamrażają przeciwników) albo takimi, które pomniejszają nieprzyjaciół. Co ciekawe, na pewnych etapach bohaterowie przemienią się w zwierzęta - może to być żaba (wysoko skacze), nosorożec (taranuje przeszkadzajki), żółw (chowając się w skorupie jest niewrażliwy na ataki) i smok (lata i zieje ogniem).

 

Stan zdrowia w Pandemonium symbolizują serduszka w stylu Zeldy (normalnie dwa, ale ich liczbę możemy zwiększyć), warto jednak zaznaczyć, iż gra nie korzysta z kart pamięci - gracze używają tu haseł.

Wideo - Pandemonium!

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych