Outer Wilds: Archaeologist Edition

Outer Wilds: Archaeologist Edition

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mobius Digital
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
07.12.2023
Europa:
07.12.2023
Producent:
Mobius Digital
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
07.12.2023
Europa:
07.12.2023

Outer Wilds: Archaeologist Edition - opis gry

Outer Wilds: Archaeologist Edition to gra action-adventure rozgrywająca się w otwartym świecie wyprodukowana przez Mobius Digital i wydana przez Annapurna Interactive. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

Fabuła - Outer Wilds: Archaeologist Edition

Dalsza część tekstu pod wideo

Outer Wilds opiera się na dość oryginalnych założeń, przypominając pod względem konceptu film “Dzień świstaka”. Gra pozwala nam się wcielić w członka Outer Wilds Expedition. Trafia on na planetę, która ma zostać wkrótce zniszczona przez supernową. Wkrótce, czyli w ciągu 20 minut. Oczywiście w tak krótkim czasie nie da się zorganizować żadnej sensownej ekspedycji ani dowiedzieć prawdy o rozgrywających się wydarzeniach. Zamiast tego nasza postać przeżywa każdy kolejny 20-minutowy cykl stopniowo czyniąc postępy. 

Rozgrywka - Outer Wilds: Archaeologist Edition

Rozgrywkę rozpoczynamy na rzeczonej planecie, w pobliżu naszej rakiety. Jak wspomniano, eksplorując tutejszy świat musimy dowiedzieć się następujących rzeczy: jak nasz astronauta znalazł się tam, gdzie się znalazł, dlaczego dochodzi do katastrofy i kim/czym jest rasa Nomai, która stworzyła galaktykę, w której rozgrywa się akcja gry. Nie ma możliwości, byśmy dowiedzieli się tego wszystkiego zbyt szybko, dlatego musimy przeżywać kolejne cykle zniszczenia. Nasz podopieczny oczywiście “zapamiętuje” to, co stało się w przeszłości. Jeśli dla przykładu chcemy skorzystać z rakiety, musimy udać się do pobliskiego obserwatorium, gdzie znajdziemy kody. Podczas kolejnego cyklu nie będzie już potrzeby, aby udawać się do tej samej lokacji w tym samym celu. 

By odkryć wszystkie sekrety, musimy eksplorować całą galaktykę. Dostęp do niektórych miejsc otwiera się jednak tylko w pewnych momentach trwania danego cyklu. Przykład: należy się pospieszyć, by piaski nie pochłonęły podziemnego miasta. Co jednak warto dodać w tym kontekście, tutejsze planety są niewielkie.

Nasz podopieczny ma dwa wskaźniki: zdrowia i tlenu. Regenerują się one po powrocie do rakiety. Jeżeli natomiast astronauta wyzionie ducha, wraca on do punktu startowego, tj. na pierwszą planetę. 

Zawartość - Outer Wilds: Archaeologist Edition

Wersja Outer Wilds: Archaeologist Edition oferuje zawartość pierwowzoru oraz fabularne rozszerzenie Echoes of the Eye, w którym próbujemy wyjaśnić zagadkę pewnej tajemniczej kosmicznej anomalii.

Wideo - Outer Wilds: Archaeologist Edition

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper