Mind Zero

Mind Zero

5,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS Vita 5.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
65 godzin
Premiery
Świat:
01.08.2013
Europa:
28.05.2014
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
65 godzin
Premiery
Świat:
01.08.2013
Europa:
28.05.2014

Mind Zero - opis gry

Mind 0 (zapisywane jako MIND≒0) to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Acquire i wydana przez Aksys Games na PlayStation Vita oraz w późniejszym okresie na PC. W Europie tytuł ukazał się tylko w cyfrowej dystrybucji. Rozgrywka i fabuła przypominała tu Personę 3 autorstwa Atlusa - według niektórych aż za bardzo.

Mind 0 pod względem rozgrywki i fabuły nawiązuje do wspomnianego cyklu Atlusa. Akcja rozgrywa się we współczesnej Japonii, gdzie zaczęli pojawiać się ludzie posiadający zdolność przyzywania istot zwanych MIND (Major Inner Node Displacement). Koncepcja ta przypomina rzecz jasna persony, jednak w produkcji Acquire MIND to oddzielne byty potrafiące opętać człowieka, a nie personifikacja czyjejś osobowości.

Gameplay też nie powinien być obcy fanom Persony. Mamy tu do czynienia z dungeon crawlerem, w którym przeczesujemy rozmaite kazamaty a w przerwie między tym zajęciem bierzemy jeszcze udział w eventach mających związek z fabułą (przypominają swoją drogą tzw. graficzne nowele). Różnica pomiędzy grą Acquire a Personami jest jednak taka, że tutaj możemy działać we własnym tempie nie gonieni przez upływający czas, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by bezstresowo zaangażować się np. w robienie pobocznych questów.

System walki nie jest wymyślny. Starcie inicjujemy po kontakcie z przeciwnikiem. Pojedynki są turowe, a ważną rolę w ich trakcie odgrywają wspomniane MIND, które możemy przyzywać do pomocy. Myk w ich przypadku polega jednak na tym, że obrażenia otrzymują po utracie MP, a nie LP (tutaj zastępujących HP). Postaci mamy do wyboru łącznie sześć - każda ze swoimi unikalnymi cechami.

Wideo - Mind Zero

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych