Metroid Prime Remastered

Metroid Prime Remastered

8,8
24 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Retro Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
08.02.2023
Europa:
08.02.2023
Producent:
Retro Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
08.02.2023
Europa:
08.02.2023

Recenzja redakcji

Metroid Prime Remastered
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.5
Metroid Prime Remastered – recenzja gry. To więcej niż zwykłe odświeżenie
NS

Metroid Prime Remastered - opis gry

Metroid Prime Remastered to gra action-adventure z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Retro Studios i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na PC. Jest on remasterem gry wydanej pierwotnie na Nintendo GameCube.

Rozgrywka - Metroid Prime Remastered

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła Metroid Prime pełni marginalną rolę, będąc tylko pretekstem do rozpoczęcia zmagań. Główną bohaterką produkcji Retro Studios jest kosmiczna łowczyni głów o imieniu Samus. Jej głównym zadaniem jest walka z kosmicznymi piratami oraz innymi straszliwymi kreaturami grasującymi po różnych zakątkach wszechświata. Protagonistka cały czas porusza się w specjalnie stworzonym do walki kombinezonie. Jest on wyposażony w jedną broń palną, która okazuje się być wielofunkcyjnym narzędziem. Dzięki niemu bohaterka może np. przeistoczyć się w toczącą się kulę (tzw. Morph Ball) i tym sposobem dostać się w niedostępne normalną drogą miejsca. Warto zauważyć, że mimo tego, iż Prime jest piątą odsłoną serii Metroid, to jest to pierwsza część cyklu, w której gracz śledzi akcję z perspektywy pierwszej osoby. Jeśli chodzi o sposób prezentowania akcji, jest to przykład marki, w której na przestrzeni lat zaszły największe zmiany.

Mimo że gracz śledzi akcję z widoku z oczu bohaterki, produkcje Retro Studios nie są typowymi współczesnymi strzelaninami, gdyż pełno jest w nich eksploracji, a także sekcji platformowych. Rozgrywka polega głównie na przemierzaniu galaktyki w poszukiwaniu nowych gadżetów, które możemy wykorzystać w zwiedzonych wcześniej miejscówkach. Najważniejszym jest specjalny skaner, zbierający informacje o widzianych przedmiotach, służący też do otwierania niektórych drzwi. Ponadto potrafi wydobywać zapis dzienników osobistych ze skafandrów poległych żołnierzy, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe informacje o tym co się stało, a także przydatne szczegóły. Drugą najważniejszą funkcją kostiumu jest broń. Bez niej Samus nie mogłaby się obyć, zwłaszcza że przydaje się nie tylko do walki z wrogiem, ale również otwierania drzwi, niszczenia skrzyń (można w nich znaleźć dodatkową energię, amunicję, itp.) oraz torowania sobie drogi przez różne mechanizmy. Uzbrojenie podstawowe stanowi karabin impulsowy, który przy dłuższym przytrzymaniu klawisza strzału, generuje znacznie potężniejszy strzał. Oprócz tego posiadamy również wyrzutnie rakiet (także kierowane), bomby, itp.

Nowości - Metroid Prime Remastered

Remaster nie oferuje dodatkowej zawartości. Poprawiona została oprawa audiowizualna, dodano nową metodę sterowania (zachowane też stare) oraz galerie zawierające grafiki, trójwymiarowe modele postaci i utwory składające się na ścieżkę dźwiękową gry.

Wideo - Metroid Prime Remastered

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper