Mercenaries Saga Chronicles

Mercenaries Saga Chronicles

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rideon Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
0 godzin
Premiery
Świat:
08.02.2018
Europa:
08.02.2018
Producent:
Rideon Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
0 godzin
Premiery
Świat:
08.02.2018
Europa:
08.02.2018

Mercenaries Saga Chronicles - opis gry

Mercenaries Saga Chronicles to składanka zawierająca trzy części serii Mercenaries Saga, które ukazywały się na urządzeniach przenośnych i konsoli Nintendo 3DS. Kolekcja ukazała się na Nintendo Switch. Za jej produkcję odpowiadało studio Rideon Japan.

Składanka Mercenaries Saga Chronicles zawiera trzy gry i każda z nich opowiada inną historię, choć każda przedstawia zmagania grupy najemników. W pierwszej części (która nie ukazała się wcześniej na konsolach) śledzimy perypetie grupy dowodzonej przez kapitana Leona; akcja rozgrywa się w trakcie konfliktu między dążącym do ekspansji państwem Sekurakku a broniącą się Mondoą.

W ‘dwójce’ głównym bohaterem gry jest Claude, przywódca grupy najemników zwanej Zakonem Srebrnego Orła, która pracuje dla rodu królewskiego. Punktem wyjścia dla opowieści jest polowanie, podczas którego książę zostaje niespodziewanie zaatakowany przez bandytów. Atak udaje się wprawdzie odeprzeć, lecz prędko okazuje się, że książę został otruty przez jednego z napastników. Claude i jego towarzysze postanawiają znaleźć anidotum.

W ‘trójce’ natomiast akcja rozgrywa się w świecie, w którym toczy się konflikt między Północą i Południem - dwoma kontynentami przedzielonymi oceanem. Na północy znajduje się uprzemysłowione królestwo Flare, na południu z kolei sytuacja jest mniej stabilna, czego powodem są walki plemion o liczne bogactwa naturalne. Królestwo Flare postanawia podbić południowy kontynent pod pretekstem zaprowadzenia porządku i niedługo później instaluje marionetkowy rząd. Reakcją na to jest powstanie armii wyzwoleńczej. Decydenci Flare nie zamierzają jednak siedzieć z założonymi rękoma i na miejsce wysyłają oddział najemników zwany “Szarymi Wilkami”.

Rozgrywka wygląda podobnie we wszystkich trzech grach. Mamy tu do czynienia z tytułami, która przypominają klasycznych przedstawicieli swojego gatunku, jak serie Tactics Ogre czy Final Fantasy Tactics. Walki toczą się na mapach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego nieprzyjaciela. Ważną rolę odgrywa położenie (wysokość terenu), a także kierunek, w który odwrócona jest postać. Jeśli przeciwnik zajdzie ją od tyłu, będzie mógł zadać większe obrażenia. Starcia przedstawia izometryczna kamera. Jednostki posiadają różne profesje (łucznicy, kapłani, rycerze, złodzieje itd.), które różnią się umiejętnościami. Każda profesja posiada własne drzewko rozwoju, na którym odblokowujemy nowe umiejętności korzystając ze specjalnych punktów (nie ma tu poziomów doświadczenia).

Wideo - Mercenaries Saga Chronicles

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych