Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis

Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis

8,1
8 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
25.09.2006
Europa:
09.03.2007
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
25.09.2006
Europa:
09.03.2007

Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis - opis gry

Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Nintendo na NDS-a. Tytuł pod względem rozgrywki przypominał nieco serię Lemmings. Jego poprzednik ukazał się na Game Boy Advance.

Gra, jak wskazuje sam tytuł, przedstawia rywalizację między popularnym hydraulikiem i małpiszonem Donkey Kongiem. Kong odgrywa rolę tego złego po tym jak Pauline (znana lepiej jako narzeczona Jumpmana) stwierdza, że bardziej podobają jej się zabawki Mini-Mario.

 

W Mario vs. Donkey Kong kierujemy poczynaniami figurek Mario. Używamy do tego ekranu dotykowego. Różne gesty wykonane rysikiem odpowiadają za inną czynność, np. puknięcie w ekran zatrzymuje pochód małych Marianów, a maźnięcie w prawo lub w lewo wskazuje kierunek marszu. Pozostałe przyciski odpowiadają za ruchy kamery, co pozwala staranniej zaplanować działania.

 

Na przejście czeka osiem ‘światów’ (pięter). Te z kolei składają się z siedmiu plansz (pokoi), minigry oraz starcia z Donkey Kongiem. Gra oferuje także bonusowe levele w piwnicy budynku w którym toczy się akcja, ale wymagają one zdobycie po czterdzieści złotych i srebrnych gwiazdek. Im więcej figurek dobrnie do wyjścia, tym więcej punktów trafi na nasze konto. Dodatkowo możemy otrzymać bonusy jeśli zabawki dotrą do wyjścia w pełnym składzie, jedna po drugiej, bez używania komendy zatrzymującej ruchy w przypadku przynajmniej jednej figurki. Biorąc to wszystko pod uwagę pod koniec planszy gra wystawia nam ocenę.

 

Na planszach znajdują się także znajdźki. Są to monety, które poprawiają nasz wynik, oraz karty. Uzbieranie dziewięciu odblokowuje minigierkę polegającą na stukaniu rysikiem ShyGuyów wylatujących z rur.

 

Tytuł posiada funkcje sieciowe, dzięki którym możemy dzielić się stworzonymi przez siebie poziomami lub sami pobierać dzieła innych graczy. Przechodząc kolejne plansze w głównym trybie otrzymujemy coraz więcej narzędzi do użycia w edytorze.

Wideo - Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych