Mario Tennis Aces

Mario Tennis Aces

7,7
13 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Camelot Software Planning
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
22.06.2018
Europa:
22.06.2018
Producent:
Camelot Software Planning
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
22.06.2018
Europa:
22.06.2018

Mario Tennis Aces - opis gry

Mario Tennis Aces to gra sportowa traktująca o tenisie, w której pojawiają się postacie znane z serii Super Mario. Tytuł ukazał się tylko na Nintendo Switch. Za jego produkcję odpowiadało japońskie studio Camelot.

Aces to kolejna (siódma) odsłona serii Mario Tennis, której pierwsza część ukazała się w latach 90. na konsoli Virtual Boy. Założenia rozgrywki pozostały niezmienione - mamy tu do czynienia z grą sportową, w której udział biorą popularne postacie z uniwersum Super Mario. Wśród nich uraczymy Mario, Luigiego, Peach, Wario, Waluigiego, Yoshiego, Donkey Konga, Bowsera, Boo i innych (nie wszyscy są jednak dostępni od początku).

W sporym stopniu Aces bazuje na poprzedniej części cyklu, czyli wydanego na Wii U Ultra Smash. Podczas rozgrywki towarzyszy nam specjalny wskaźnik, który umożliwia wykonywanie specjalnych uderzeń, jak Zone Shot (pozwala wycelować w dowolną część kortu) i Special Shot (ten zużywa cały wskaźnik), oraz umożliwia spowolnienie czasu. Niektóre z uderzeń mogą zniszczyć rakietę. Zawodnicy mają trzy - utrata wszystkich sprawia, że dana postać przegrywa rywalizację. Dla tych, którym te zasady nie odpowiadają, przygotowano ustawienia umożliwiające grę na tak zwanych prostych zasadach.

Jedną z największych nowości jest tryb fabularny, czym Aces nawiązuje do uważanej za jedną z lepszych części serii, czyli Mario Tennis: Power Tour z Game Boy Advance. Jego akcja rozgrywa się na wyspie, gdzie bierzemy udział w najrozmaitszych zmaganiach, w tym misjach i starciach z bossami.

Poza trybem fabularnym gra oferuje także inne atrakcje. Możliwe jest np. organizowanie turniejów sieciowych (rozgrywać można też pojedyncze mecze) i w wariancie lokalnym.

Co warto również dodać, Mario Tennis Aces posiada opcje ustawień dla graczy leworęcznych (czego nie oferował poprzednik) i możliwość sterowania ruchem na podobnej zasadzie jak w Wii Sports.

Wideo - Mario Tennis Aces

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper