Kya: Dark Lineage

Kya: Dark Lineage

7,7
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eden Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
18.11.2003
Europa:
02.02.2004
Producent:
Eden Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
18.11.2003
Europa:
02.02.2004

Kya: Dark Lineage - opis gry

Kya: Dark Lineage to gra action-adventure wyprodukowana przez francuską ekipę Eden Games (mającą na koncie m.in. serię V-Rally) i wydana przez Atari. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 2.

Historia kręci się wokół tytułowej bohaterki imieniem Kya oraz jej brata, Franka. Oboje przedostają się do tajemniczego, alternatywnego świata po tym, jak Frankowi udaje się przez przypadek otworzyć portal w ich domu. W tym momencie zaczynają się też ich kłopoty. Na miejscu rodzeństwo rozdziela się. Kya spotyka na swej drodze przyjacielsko nastawione istoty zwane Nativs, natomiast jej brat ma pecha i zostaje pojmany przez Wolfenów, tutejszych zbirów. Wolfenami rządzi Brazul, który, jak się rychło okazuje, jest zagubionym niegdyś ojcem bohaterów.

Nie od czapy w przypadku produkcji Eden są porównania do serii The Legend of Zelda autorstwa Nintendo. Kya eksploruje kolorowy, fantastyczny świat walcząc z przeciwnikami, rozwiązując łamigłówki, zdobywać nowe umiejętności itd. Świat gry wyróżnia się występującymi często prądami powietrza, które możemy wykorzystać do naszych celów, np. do podróżowania między lokacjami.

Kya dysponuje specjalnym gadżetem o nazwie Boomy. Jest to bardziej wymyślny bumerang, za pomocą którego można atakować przeciwników, ale i nie tylko. Walczyć można też wręcz. Początkowo zdolności bohaterki są skromne, ale z czasem ulega to zmianie. Gdy pokonamy Wolfena, należy go z powrotem przemienić w Nativa dzięki manie.

W trakcie zmagań Kya zgarnia walutę zwaną nooties. Dzięki może ona nabywać upgrade’y w mieście Nativów. Są to np. dopałki dla Boomy (jedna z nich pozwala celować z perspektywy pierwszej osoby) i przedmioty pozwalające nabywać nowe zdolności, jak wspinanie się, skakanie po ścianach czy jeżdżenie na przypominającym jaszczurkę stworzeniu.

Wideo - Kya: Dark Lineage

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych