Hell: A Cyberpunk Thriller

Hell: A Cyberpunk Thriller

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
3DO -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Take-Two Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Polska:
1995
Producent:
Take-Two Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Polska:
1995

Hell: A Cyberpunk Thriller - opis gry

Hell: A Cyberpunk Thriller to gra przygodowa autorstwa Take-Two Interactive wydana przez GameTek w 1994 na 3DO oraz MS-DOS - później w Japonii wydano wersje na Windowsa oraz Macintosha. Wersja na DOS ukazała się w Polsce, a za jej dystrybucję odpowiadała siostrzana spółka IPS CG, LiComp.

Produkcja jest przedstawicielem gatunku przygodowego zrealizowanego w popularnej konwencji point-and-click. Gracz przemieszcza się klikając w odpowiednie punkty na mapie, wchodząc w interakcje z otoczeniem lub postaciami. W trakcie produkcji gracz zobaczy zarówno prerendowane tła jak i materiały FMV, o czym gracz może się przekonać wyłącznie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana została historia osadzona w przyszłości, gdzie odkryto piekło. Za zarządzanie dostępem do niego odpowiada organizacja Hand of God (tł. Ręka Boga) - w trakcie jej panowania demony podróżują na powierzchnię, a przestępcy są zsyłani pod ZIemię. W tej rzeczywistości jakoś muszą odnaleźć Gideon Eshanti oraz Rachel Braque, na których to agenci rządowi próbują przeprowadzić na nich zamach. Jakimś cudem udaje im się uciec, ale z pewnych powodów trafiają do Piekła. Zadaniem duetu jest nie tyle uciec z tego przeklętego miejsca, co także odkryć przyczynę zamachu.

Tytuł znany jest za sprawą wczesnego wykorzystania profesjonalnych aktorów - wśród nich są m. in.  Dennis Hopper, Grace Jones, Stephanie Seymour, oraz Geoffrey Holder. Ostatnia dwójka użyczyła swoich twarzy oraz głosów, podczas gdy pozostali byli wyłącznie aktorami głosowymi. Gra doczekała się noweli - wydana ona została w 1995 roku, a jej autorem był Chet Williamson.

Wideo - Hell: A Cyberpunk Thriller

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych