Granblue Fantasy: Versus Rising

Granblue Fantasy: Versus Rising

Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
2023
Europa:
2023
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
2023
Europa:
2023

Granblue Fantasy: Versus Rising - opis gry

Granblue Fantasy: Versus Rising to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez studio Arc System Works i wydana przez Cygames. Tytuł ukazał się na PC, PS4 i PS5. Jest on rozbudowaną wersją Granblue Fantasy: Versus z 2020 roku.

Fabuła - Granblue Fantasy: Versus Rising

W grze występują bohaterowie znani z Granblue Fantasy, popularnego RPG-a z urządzeń przenośnych, którzy próbują odkryć prawdę o zamęcie, jaki ostatnimi czasy nastał na latających wyspach. Versus Rising oprócz zawartości oryginału oferuje też zupełnie nowe wątki.

Rozgrywka - Granblue Fantasy: Versus Rising

W Versus Rising twórcy oddali do naszej dyspozycji dwadzieścia cztery grywalne postacie z pierwowzoru (podstawka plus popremierowe DLC), a także zupełnie nowych zawodników (i przypisane im areny). Co jasne, walczący różnią się umiejętnościami. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza te drugie. W Versus nasi podopieczni dysponują kilkoma technikami, które można odpalić albo prostą kombinacją klawiszy (dwukrotne wciśnięcie stosownego przycisku), albo bardziej skomplikowaną. Korzyści z tego pierwszego rozwiązania są oczywiste, ale minusem jest to, że dłużej trwa cooldown, czyli czas, jaki musi upłynąć, byśmy ponownie mogli użyć tej samej umiejętności.

Oprócz trybów typowo ‘bijatykowych’ Granblue Fantasy Versus oferuje także tzw. RPG Mode przywodzący trochę na myśl scrollowane action-RPG autorstwa Vanillaware. Jest to tutejszy tryb fabularny, w którym mamy do czynienia z zupełnie nową historią wymyśloną na potrzeby gry. Mając do dyspozycji statek powietrzny Grandcypher podróżujemy po świecie składającym się z rozlicznych latających wysp i zaliczamy kolejne questy. Naszą postać można też ‘usprawniać’, podpinając jej nowe skille lub zmieniając uzbrojenie.

Podczas zmagań w RPG Mode (grać możemy w nim z drugą osobą lub ze sztuczną inteligencją) towarzyszy nam również dziennik (Journal). W nim udostępniono rozliczne informacje o uniwersum Granblue Fantasy oraz galerie z ilustracjami, muzyką itd. 

Nowością w Granblue Fantasy: Versus Rising są nowe mechaniki, jak np. Ultimate Skills, które spowalniają ruchy rywala, co stwarza okazję do wyprowadzenia niszczycielskiej kombinacji ataków.

Na uwagę zasługuje również nowe trójwymiarowe lobby, po którym nasza postać może się swobodnie poruszać, wchodzić w interakcje z innymi czy spędzić czas na graniu w minigry, jak wyścigi Rising Royale czy gromadzenie złota w Gold Brick Hoarder.

Wideo - Granblue Fantasy: Versus Rising

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper