Glyph

Glyph

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bolverk Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
02.12.2019
Europa:
02.12.2019
Producent:
Bolverk Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
02.12.2019
Europa:
02.12.2019

Glyph - opis gry

Glyph to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Bolverk Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsoli Nintendo Switch.

Fabuła - Glyph

Grę cechuje minimalistyczny styl narracji. Glyph pozwala nam przejąć kontrolę nad złotym żukiem, który po wybudzeniu ze snu eksploruje ruiny w poszukiwaniu zagubionej świątyni Aaru. W tej ekspedycji towarzyszy my Anobi dostarczający (dostarczająca?) użytecznych informacji o odwiedzanych miejscówkach.

Rozgrywka - Glyph

Pod względem rozgrywki Glyph przypomina gry takie jak Kula World, przy czym w odróżnieniu od tego klasyka z czasów PS1 produkcja Bolverk Games większy nacisk kładzie na wyzwania zręcznościowe, a nie główkowanie. Jako wspomniany złoty żuk zwijamy się w kulę i następnie w tej właśnie postaci eksplorujemy świat gry. Zabawę rozpoczynamy w bazie wypadowej, z której mamy dostęp do poszczególnych plansz.

Twórcy przygotowali ponad osiemdziesiąt leveli. Podzielić je można z grubsza na dwa rodzaje: eksploracja i time trial. W tych pierwszych zadanie polega na przeczesywaniu map w poszukiwaniu kluczy, a następnie znalezieniu i otworzeniu wyjścia. Po drodze zgarniać też można rozmaite znajdźki (monety, klejnoty, artefakty), a w zasadzie trzeba, gdyż otwierają one dostęp do nowych leveli. W time trialach, jak nietrudno się domyślić, chodzi z kolei o wykręcenie jak najlepszego czasu.

Sterowanie jest proste. Nasz podopieczny może swobodnie poruszać się po planszach i skakać (warto jednak, że nie można dotykać piachu, co kończy się natychmiastowym zgonem). W niektórych miejscach na mapkach znajdują się specjalne punkty energetyczne, dzięki którym żuk zyskuje zdolność używania podwójnego skoku. Potrafi on również szybować po wyskoczeniu w powietrze.

Wideo - Glyph

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper