DRAINUS

DRAINUS

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ladybug
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
22.05.2022
Europa:
22.05.2022
Producent:
Team Ladybug
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
22.05.2022
Europa:
22.05.2022

DRAINUS - opis gry

Drainus to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana przez japońskie studio Team Ladybug. Tytuł ukazał się na PC.

Fabuła - Drainus

Akcja gry rozgrywa się w dalszej przyszłości. Główną bohaterką jest Irina, która przebywa wraz z ojcem na dalekiej planecie Halpax znajdującej się we władaniu imperium Kharlal. Jej ojciec podupada jednak na zdrowiu z powodu choroby zwanej Planetary Compatibility Disorder, która wymaga powrotu na Ziemię. Co dziwniejsze, z Iriną spotyka się Ghenie, dziwna humanoidalna istota przypominająca żabę. Twierdzi, że pochodzi z przyszłości i że wkrótce wybuchnie wojna, która pochłonie pięć tysięcy planet. Bohaterka postanawia działać – zawczasu powstrzymać imperium i przetransportować schorowanego ojca na Ziemię. W tym ambitnym zadaniu ma jej pomóc statek kosmiczny Drainus.

Rozgrywka - Drainus

Drainus to pod względem rozgrywki tradycyjna scrollowana strzelanina. Główne założenia rozgrywki nie odbiegają od klasyki gatunku. Nasz pojazd mknie w prawą stronę ekranu, eliminując po drodze rzesze nieprzyjaciół, a pod koniec planszy rozprawiając się z bossem. Na podorędziu mamy normalne pociski, rakiety oraz bomby (każda z tych broni przypisana jest innemu przyciskowi). Najbardziej unikatową funkcją naszego statku jest możliwość absorbowania pocisków nieprzyjaciół, a następnie rażenia ich pozyskaną w ten sposób energią. Absorbować można jednak tylko określone ataki, nie wszystkie.

W grze zaimplementowano również prosty system rozwoju. Pozyskaną energię możemy również przeznaczyć na usprawnianie rozmaitych funkcji statku kosmicznego. 

Wideo - DRAINUS

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper