Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Captain Tsubasa: Rise of New Champions

7,1
15 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.6
PC 6.0
PS4 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.08.2020
Europa:
28.08.2020
Polska:
28.08.2020
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.08.2020
Europa:
28.08.2020
Polska:
28.08.2020

Recenzja redakcji

Kapitan Tsubasa – recenzja gry. Sprawdzamy Captain Tsubasa: Rise of New Champions
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Kapitan Tsubasa – recenzja gry. Sprawdzamy Captain Tsubasa: Rise of New Champions
NS PC PS4

Captain Tsubasa: Rise of New Champions - opis gry

Captain Tsubasa: Rise of New Champions to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana przez studio Tamsoft i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4 i Switch. Powstał on na podstawie znanej mangi (i anime) autorstwa Yoichiego Takahashiego.

Fabuła

Captain Tsubasa: Rise of New Champions to gra sportowa traktująca o piłce nożnej stworzona na podstawie bardzo popularnej w swoim czasie mangi autorstwa Yoichiego Takahashiego, której pierwsze odcinki ukazały się na początku lat 80. ubiegłego wieku. Popularność mangi przyczyniła się do powstaniu wielu adapatacji, zarówno filmów i seriali anime (anime emitowano także w Polsce pt. “Kapitan Jastrząb”), jak i rozlicznych gier. Głównym bohaterem opowieści snutej latami przez Takahashiego był Tsubasa Oozora, młody, utalentowany piłkarz marzący o wygraniu mundialu z reprezentacją Japonii. 

Najważniejszym trybem gry jest New Hero, w którym tworzymy naszego zawodnika, a następnie wybieramy szkołę, do której ten będzie uczęszczał, co ma przełożenie na fabułę (nie będzie to jednak Nankatsu, czyli szkoła Tsubasy; ten będzie zamiast tego jednym z naszych rywali). 

Rozgrywka

Produkcja Tamsoft to gra piłkarska w wydaniu czysto arcade’owym, która -- podobnie jak wiele poprzednich produkcji na tej samej licencji -- nie sili się na realizm. Nasi podopieczni podczas zmagań dysponują oczywiście zestawem standardowych jak na gry piłkarskie umiejętności: krótkimi podaniami, długimi podaniami, strzałami, zwodami tudzież wślizgami odbierającymi piłkę (niektóre odbiory są nawet w stanie bez faulu ‘spacyfikować’ przeciwnika na krótką chwilę). Do nich dochodzą też jednak zdolności specjalne, których użycie reguluje kilka wskaźników.

Każdy piłkarz ma swój wskaźnik Spirit Gauge umożliwiający (jeśli, rzecz jasna, nabijemy go do odpowiedniego poziomu) odpalenie jakiejś specjalnej zdolności - czy to przydatnej w ofensywie, czy też w obronie. Co więcej, zawodnicy (przynajmniej niektórzy) dysponują także unikalnymi umiejętnościami dostępnymi tylko dla nich, które da się włączyć po spełnieniu konkretnych warunków, np. znalezieniu się w odpowiednim miejscu na boisku.

Inną odgrywającą istotną rolę mechaniką jest V-Zone, następny wskaźnik, tyle że tym razem dzielony przez całą drużynę. Jest on czymś w rodzaju morale, które rośnie gdy wykonamy udane zagranie, dla przykładu efekciarsko przedryblujemy rywala lub czysto odbierzemy mu piłkę. Kiedy już morale będzie na odpowiednio wysokim poziomie, cała ekipa może wejść w stan zwany właśnie V-Zone, którego aktywowanie wiąże się z rozmaitymi korzyściami. 

Oprócz wymienionych wyżej wskaźników na uwagę zasługują jeszcze dwa: strzału i energii. Ten pierwszy (składający się z dwóch części) nabijamy po udanym minięciu defensorów i pozwala nam oddawać potężniejsze strzały, od tego drugiego zależy natomiast forma bramkarzy. Energia spada bowiem po obronionych uderzeniach, a gdy jest jej mniej, spada przy okazji szansa na obronę kolejnych strzałów, zwłaszcza tych specjalnych (w tym miejscu warto dodać, że strzały mogą też zablokować zawodnicy z pola, co pozwala zaoszczędzić energię bramkarza).

Poza tym twórcy zaimplementowali też tryb wieloosobowy. Dostępny będzie i multiplayer sieciowy, i lokalny umożliwiający wspólne rozgrywanie meczów maksymalnie czterem osobom jednocześnie. 

Wideo - Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper