Astral Ascent

Astral Ascent

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
NS -
PC -
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hibernian Workshop
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
14.11.2023
Europa:
14.11.2023
Producent:
Hibernian Workshop
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
14.11.2023
Europa:
14.11.2023

Astral Ascent - opis gry

Astral Ascent to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Hibernian Workshop. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5 i Nintendo Switch.

Fabuła - Astral Ascent

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się w Ogrodzie, fantastycznej krainie o bujnej przyrodzie, która wbrew pierwszemu wrażeniu nie jest rajem, tylko więzieniem strzeżonym przez dwanaście bóstw – każde przypisane do któregoś ze znaków zodiaku. Główni bohaterowie (do dyspozycji mamy kilka postaci) próbują uciec z Ogrodu. W tym celu muszą oni rozprawić się ze wszystkim strażnikami.

Rozgrywka - Astral Ascent

Na pierwszy rzut oka Astral Ascent przypomina gry action-adventure w typie metroidvanii, w rzeczywistości jednak rozgrywka w Astral Ascent sprowadza się przede wszystkim do eliminowania przeciwników – zarówno większej liczby płotek, jak i bossów. Ogród składa się z pewnej liczby zróżnicowanych tematycznie i estetycznie biomów, te zaś dzielą się na pomniejsze levele. Na każdej planszy musimy uporać się z nieprzyjaciółmi, co pozwoli nam kontynuować zmagania i wybrać kolejne wyzwanie. Natomiast w przypadku wpadki cofamy się do punktu wyjścia (w grze zaimplementowano elementy roguelike).

Twórcy oddali do naszej dyspozycji cztery grywalne postacie, przy czym na samym początku dostępne są zaledwie dwie. Bohaterowie różnią się umiejętnościami, co więcej, z czasem możemy je rozwijać.

Sterowanie we wszystkich przypadkach wygląda tak samo. Pod jednym przyciskiem znajduje się podstawowy atak, który wciśnięty kilkukrotnie pozwala wyprowadzić combo. Po naładowaniu wskaźnika many (poprzez atakowanie nieprzyjaciół) zyskujemy natomiast możliwość korzystania z zaklęć i innych technik.

Wideo - Astral Ascent

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper