Zone of the Enders HD Collection

Zone of the Enders HD Collection

6,8
36 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.8
X360 6.8
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
High Voltage Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2012
Europa:
30.11.2012
Polska:
30.11.2012
Producent:
High Voltage Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2012
Europa:
30.11.2012
Polska:
30.11.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Zone of the Enders HD Collection (PS3)
6.0
Recenzja: Zone of the Enders HD Collection (PS3)

Zone of the Enders HD Collection - opis gry

Zone of the Enders HD Collection to zestaw dwóch gier akcji  z serii ZoE wydany przez japońską firmę Konami w Europie w listopadzie 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Obie odsłony Zone of the Enders ukazały się pierwotnie na PlayStation 2, a za kolekcję HD odpowiada amerykańskie studio High Voltage Software. W czerwcu 2013 roku ma ukazać się edycja na PS Vita.

O ile fabuła w oryginalnym Zone of the Enders stanowi tylko pretekst do tego, aby gracz brał udział w kolejnych walkach olbrzymich mechów, tak sequel opowiada bardziej złożoną historię. Głównym bohaterem The 2nd Runner jest Dingo Egret, pilot imponującego, humanoidalnego mecha bojowego o nazwie Jehuty. Dingo wchodzi w posiadanie Jehuty zupełnie przypadkowo, podczas eksploracji pokrywy lodowej Callisto - księżyca Jowisza. Momentalnie zostaje wciągnięty w konflikt, którego finałem będzie pojedynek ze złowrogim Nohmanem pilotującym potężnego mecha Anubis. Co ciekawe - praktycznie na samym początku gry okazuje się, że Dingo i Nohman mają wspólną przeszłość, a przede wszystkim - rachunek do wyrównania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Obie części Zone of the Enders to gry zręcznościowe, w których akcja cały czas trzyma najwyższy poziom, a kolejni przeciwnicy pojawiają się na ekranie non-stop. Konstrukcja sterowanego przez gracza mecha pozwala na zamontowanie kilku różnych broni, których wraz z postępami w grze pojawia się coraz więcej. W bliskich starciach zawsze najlepsze okazuje się ostrze, którym walczy się szybko i efektownie niczym samurajskim mieczem. W walce na dystans najlepiej sprawdzają się montowane dodatkowo bronie odrzucające, przyciągające lub samonaprowadzające (łącznie dostępnych jest dwanaście modeli). Dodatkowo walkę urozmaić można chwytając elementy dekoracji/scenerii i wykorzystując je jako broń lub tarczę. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na niszczeniu wszelkich napotkanych przeciwników, co zazwyczaj jest podstawowym warunkiem powodzenia misji. Oprócz mniejszych oponentów, co jakiś czas trzeba zmierzyć się z bardziej wymagającym adwersarzem.

Część pierwsza, mimo tego, iż działa w rozdzielczości 720p, wygląda stosunkowo brzydko. Znacznie lepiej prezentuje się The 2nd Runner, zarówno pod względem technicznego wykonania, jak i designu i cut-scenek anime. Jeśli chodzi o warstwę audio, w pamięci zapada przede wszystkim głównym motyw muzyczny skomponowany przez Akihiro Hondę.

Wideo - Zone of the Enders HD Collection

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper